Třída Včeličky

Ve třídě jsou umístěny děti ve věku od 3–4 let. Třída Včeliček má celodenní provoz, disponuje 1 místností. Nachází se v přízemí budovy Mateřské školy, kde se zároveň nachází sociální zařízení s umývárnou, šatna a druhá třída Hvězdiček. Třída s hernou jsou v jedné místnosti, která je uzpůsobená k práci u stolečku i volné hře na koberci. V průběhu dopoledního pobytu venku jsou do třidy nastěhovány postýlky pro odpolední odpočinek, které se po odpočinku opět uklízí do jiné místnosti na chodbě. Třída je vybavená herními koutky – kuchyňka, dílna, pokojíček pro miminka a výtvarný koutek. Ostatní prostor je vybaven nízkým nábytkem a vybaven hračkami. Třída je světlá a prostorná.

Rozdělení třídy na oblasti vzdělání

Třída je rozdělena na 11 oblastí, které jsou označeny obrázky a barvami

Paleta

Výtvarný koutek zde si děti mohou malovat, lepit, stříhat

Kočárek

znázorňuje pokojíček, kde mají k dispozici miminko a oblečky

Koutek Smysly

je označen růžovou barvou – zde si děti mohou vybrat pomůcky, které rozvíjí jednotlivé smysly

Stavebnice

Konstrukční koutek zde najdeme různé druhy stavebnic

Globus

Svět okolo nás a činnosti, které nás obklopují je označen zelenou barvou

Kladívko, pilka

dílna s nářadím

Počítadlo

koutek matematický je taktéž označen modrou barvou

Hrnec

kuchyňka s nádobím a pomůckami k vaření

V Písmenka a knihy

koutek češtiny a předčtenářské gramotnosti je označen červenou barvou

Korálky na šňůrce

koutek, kde jsou praktické činnosti jako navlékání korálků, stříhání, lepení, přesýpání, je označen oranžovou barvou.

Podporujeme rozvíjení vztahů mezi dětmi navzájem, mezi dětmi a učitelkou a ostatními zaměstnanci školy. Zároveň se snažíme dávat dětem příležitost projevit svůj názor a vyjadřovat své pocity. Děti vedeme k rozvoji samostatnosti, sebevědomí a zodpovědnosti vůči sobě i druhým. Cílem je, aby se děti v mateřské škole cítily bezpečně a spokojeně.