Projekt postcrossing – únor 2023

Únorové hlášení 

O tom, jak pokračuje náš projekt, jsme vám chtěli napsat až za měsíc. Ale vzhledem k tomu, že během února jsme čile psali pohledy a spousta nám jich také dorazila, shrneme si to již nyní.  

Odeslali jsme 13 pohlednic – do USA, Japonska, Rakouska, Německa, Litvy, Kanady atd. 16 pohledů jsme obdrželi. Většina jich dorazila z Evropy – Německo, Itálie, Nizozemí, Finsko. Téměř 2 měsíce k nám putovala pohlednice z Austrálie, která urazila neuvěřitelných 15689 km.  

A co nového jsme se při čtení korespondence dozvěděli? Např. že konvalinky jsou národní květinou Finska, že nejoblíbenější zimní aktivitou paní Sivan ze severního Německa je stavění lucerniček ze sněhu, že historické centrum hlavního města Litvy (Vilnius) je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a mnoho dalšího.  

Hlavně nás potěšily ohlasy na naše pohledy, s kterými se s vámi podělíme v přiložené fotogalerii.