Projekt Postcrossing – listopad

V uplynulých dnech jsme se žáky čtvrtého a pátého ročníku odeslali 17 pohlednic do různých koutů světa. Do dnešního dne (22. 11. 2022) jsme jich 11 obdrželi. Pohlednice z Malajsie a Taiwanu k nám urazily cestu dlouhou přes 9000 km. Nejblíže k nám naopak měly pohledy ze sousedního Německa (307 km), které k nám dorazily už za 4 dny od odeslání. Naopak nejdéle jim to „trvalo“ z Malajsie (28 dní) a z USA – státu Utah (26 dní). Další zajímavostí je, že pohled, který jsme posílali do Indonésie je na cestě již 39 dnů, a adresátovi stále ještě nedorazil.
Během adventního času si nakrátko od posílání pohledů s vyobrazením našich měst, hradů, zámků, české přírody odpočineme a už se pomalu budeme ladit na vánoční svátky a těm, které nám systém vygeneruje, dopřejeme pohlednice s lustracemi Josefa Lady. Ať se v cizině pokochají vánočními obrázky, které je zavedou do zasněžených Hrusic s ponocným na návsi, kde děti sáňkují, bruslí na zamrzlém rybníku a staví sněhuláky.
O tom, jaká vánoční přání obdržíme my, vám napíšeme příště.

Mozaika s pohlednicemi.