Projekt Postcrossing – Duben 2023

Pilně pokračujeme v našem projektu a přinášíme vám dosavadní shrnutí. Od září jsme odeslali 70 pohlednic do 23 zemí světa. Nejčastěji jsme psali do Německa, USA, Finska, Nizozemska a Japonska. Na oplátku nám bylo doručeno 73 pohlednic z 21 zemí světa. Jednoznačně převažovalo Německo – 26 pohledů, poté USA, Nizozemí, Kanada, Čína, Austrálie. A který byl nejzajímavější? Pohlednice jsou inspirativní, barevné, odesílatelé nám mnohdy píší vyčerpávající informace o jejich domovině a vybírají moc pěkné známky…. Těžko vybrat jeden. Ale za pohledem od paní Dagmar je ukrytý krásný příběh….
Kdo je paní Dagmar? Program nám jednoho březnového dne vygeneroval adresu zmiňované paní z Německa. Jako vždy jsme vybrali pohled našeho krajského města a paní Hovorková na místní poště nám doporučila překrásné známky Zvěrokruh od Alfonse Muchy. Pohled byl odeslán a tímto byl pro nás úkol splněn. Ale jaké překvapení, když nám po 10 dnech přišel e-mail se vřelým, srdečným poděkováním. Paní psala, že je už stará, žije sama, moc kontaktu s lidmi nemá, dosud dostávala pohledy pouze od jednotlivců, nikdy nedostala psaní od žáků základní školy a nedokáže svou radost ani popsat. Proto by nám chtěla poděkovat a poslat nám pohled. Poslali jsme jí adresu a do 4 dnů od ní dorazil pohled. Ale jaké překvapení, když za další 4 dny přišel další.
Z tohoto příběhu vzešlo pro děti ponaučení, že není důležité konat velké činy, ale že opravdu stačí maličkost, abychom potěšili druhého člověka.