Novinky z projektu Postcrossing za prosinec 2022 – leden 2023

Náš projekt Postcrossing pokračuje velice úspěšně. V období od 1. 12. 2022 do 13. 1. 2023 jsme obdrželi 28 pohlednic a 18 pohlednic jsme se žáky 4. a 5. ročníku do různých koutů světa odeslali. Námi poslané pohlednice s vánočními motivy Josefa Lady měly od adresátů velmi vřelou odezvu – viz níže. Největší várka pohledů nám dorazila v týdnu před Vánoci. Se žáky si pohled vždy nejen čteme a překládáme, ale také si ho osaháme, prohlédneme písmo, nalepené poštovní známky a společně najdeme na mapě místo, odkud k nám dorazil. Nelze říci, který nás potěšil nejvíce, ale zahřál nás u srdíčka pohled od paní Lýdie z Německa, která jako dítě jezdila do Čech ke své babičce na prázdniny a dodnes vzpomíná na její kuchyni.  

Přijaté pohledy – 28 kusů 

Poslané pohlednice – 18 kusů