2024 Páťáci na stopě Kinských

1. října jsme se s žáky pátého ročníku vydali na výlet, jehož cílem byl nádherný barokní zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinu, kde sídlí slavný rod Kinský.dal Borgo.

Zámek jako živá učebnice dějepisu

V zámku nás provázela zkušená průvodkyně, která nám poutavě a vtipně vyprávěla o historii tohoto významného místa. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o životě šlechticů, o stavbě zámku a především o rodu Kinských. Nejvíce nás zaujal Oktavián Kinský – milovník a šlechtitel koní, zakladatel Velké pardubické.

Zámecký park – ráj pro objevitele

Po prohlídce zámku jsme se vydali do rozlehlého zámeckého parku. Tam nejdříve proběhla poznávačka stromů a poté jsme si užili spoustu zábavy při sběru kaštanů. Po této přírodovědné části jsme si vybrali místo, které nám posloužilo jako kulisa pro natáčení krátkých videí v angličtině pro naši spřátelenou školu v Austrálii – Czech School Perth. To, co jsme natočili, zpracujeme a v brzké době se s vámi o to podělíme.