2024 Projektový den s roboty

Robotický den plný zábavy a poznání

V pátek 27. září se naše škola proměnila v robotickou laboratoř. Díky firmě Visible Vision, konkrétně týmu Theodor, David a David, jsme si mohli vyzkoušet práci s nejmodernějšími roboty.

Malí i velcí robotičtí průzkumníci

Pro naše nejmenší žáky byl připraven roztomilý robot LOONA. Tento malý kamarád reagoval na každý dotek a děti si s ním mohly vyzkoušet jednoduché hry a komunikaci v angličtině. Starší žáci si zase přišli na své s robotem ClicBot. Ten jim umožnil nahlédnout do světa programování a modulování. Společně jsme s ním sestrojili různé tvary a nechali ho projet celou tělocvičnou.

Umělá inteligence na dosah ruky

Během celého dne jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o umělé inteligenci. Pochopili jsme, jak funguje, k čemu se používá a jaké jsou její možnosti, ale také rizika. A co je nejdůležitější, zjistili jsme, že práce s roboty může být nejen užitečná, ale také neskutečně zábavná.

Děkujeme za skvělý zážitek!