2023 Pohádka O řepě

Tématem týdne je pohádka O řepě

Děti se seznamovaly s plodinami, které se sklízí na podzim a také pracemi na zahradě, které v tento čas vykonáváme. Motivací týdne byla pohádka O řepě, která nás provázela celý týden. Děti sestavovaly příběh pomocí obrázků a pohádku si několikrát zahrály. A bylo by škoda o tahání řepy jen teoretizovat. Proto jsme se s dětmi vypravili procházkou po polní cestě do Hubenic. Nejdříve jsme k tahání řepy vyslali dva dobrovolníky, pro velký úspěch si to vyzkoušel, kdo chtěl. A byla z toho velká zábava. Děti by za dopoledne zvládly vytahat řepu snad z celého pole, my jsme ovšem šli po chvíli dál. Děti bez reptání došly na hřiště do Hubenic, kde se občerstvily a pohrály si. Zpáteční cesta autobusem byla třešničkou na závěr, věřím, že si děti tuto výpravu i celý týden pěkně užily.