Úvod » Aktuality

19. 06. 2022

 

Aktuality 2021/2022

 

Omluvenka škola

       

Co nás čeká

 

Plán na měsíc červen 2022

Program činností a akcí pro měsíc červen 2022 zde ...

...


Stalo se

 

2022 Škola v přírodě

Fotogalerie zde ...

...

2022 Sportovní den

Den dětí jsme společně oslavili sportem. Děti soutěžily v 5 disciplínách - hod míčkem na cíl, hod do dálky, přeskok přes švihadlo, skok z místa a běh na 60 m. Šestá, dobrovolná disciplína byl vytrvalostní běh, který jsme musely po 20 minutých ukončit. Děti by v sokolovně běhaly možná až do večera.
Odměnou jim byla zmrzlina z vozu, který za nimi přijel přímo do sokolovny.

Fotogalerie zde ...

...

Plán na měsíc květen 2022

Program činností a akcí pro měsíc květen 2022 zde ...

...

Exkurze na Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové N

Ve čtvrtek 12. 6. jsme v rámci projektových dnů financovaných MŠMT- OPVVV podnikli exkurzi na Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. V nově zbudovaném planetáriu jsme v sále zhlédli a vyslechli poutavé a poučné vyprávění nejen o naší planetě a dějích, které se odehrávají ve vesmíru, ale i o vesmírných stanicích, raketách, hvězdách a znameních. Nádherná projekce zaujala nejen děti, ale i dospělé. Poté jsme se přesunuli do známé hvězdárny, kde jsme pozorovali, zprostředkovaně, dalekohledem Slunce. Nakonec si mohly děti koupit brýle na pozorování Slunce a jiné drobné upomínkové předměty.

Fotogalerie zde...

...

2022 Plavecký výcvik
Aquacentrum Pardubice
Ve čtvrtek jsme se rozloučili s plaveckým výcvikem. A jak jinak, než návštěvou aquacentra. Děti si to moc užily. Děkujeme plavecké škole Pardubice a za rok se budeme těšit znovu.

Fotogalerie zde ...  Aktualizováno 5.5.2022

...

Plán na měsíc duben 2022

Program činností a akcí pro měsíc duben 2022 zde ...

...

2022 Čarodějnice
28. dubna odpoledne jsme se společně s rodiči a dětmi sešli na čarodějnické opékání buřtů. Po opékaní se děti těšily na diskotéku se spoustou her a přespání ve třídě. Moc děkujeme rodičům za krásné převleky a dobroty, které nám nachystali.

fotogalerie zde ...

...

2022 Den Země
Den Země připadá na 22. 4., ale my jsme se nemohli dočkat, využili krásného počasí a vyrazili na tradiční úklid naší obce. 
Foto zde ...

...

2022 Pašijový týden
Minulý týden, také nazývaný pašijový, jsme se vyladili do velikonočních barev. Pondělí modré, úterý žluté a místo škaredé středy jsme zvolili červenou barvu a snažili jsme se na nikoho neškaredit. Přejeme všem krásné Velikonoce.

Foto zde ...
...
2022 Vybíjená
V úterý 12. 4. se žáci naší školy zúčastnili tradičního turnaje ve vybíjené v Malšově Lhotě, kde získali krásné 4. místo. Moc gratulujeme.

Foto zde ...

...

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023
se uskuteční 8. dubna v čase 14.30 –17.00 v budově Základní školyPraskačka
Ze zápisu k povinné školní docházce ze dne 8. 4. 2022 na školní rok 2022-23 byly přijaty tyto děti: zde ...
N

...

8. dubna - Velikonoční tvoření
Páteční dopoledne se neslo v duchu velikonočního tvoření. Děti si z donešených vyfouklých vajíček vyrobily krásné kraslice, kterými ozdobily prostor před Obecním úřadem v Praskačce.

Fotogalerie zde ...

...

Žádost o omluvení absence žáka z vyučování - ZŠ Praskačka

Formát PDF (vytiskni-vyplň) zde, Formát DOCX (Word vyplň-vytiskni) zde ..., Formát DOCX (Word vytiskni-vyplň) zde ...

...

Čtení a vyprávění paní spisovatelky Michaely Fišarové
Úterní dopoledne nám zpříjemnilo poutavé čtení a vyprávění paní spisovatelky Michaely Fišarové, která naši školu navštívila již podruhé. Její knihy vzbudily u dětí velký zájem, hlavně díky tomu, že tématem knih jsou problémy, které děti prožívají a v jejích knihách nalézají odpovědi na svoje otázky, najdou v nich řešení, návod k vlastnímu postoji (šikana, rozvod rodičů, narození sourozence, atd.)
Její kolega, herec, Miroslav Reil zaujal děti svým hereckým výstupem, kultivovanou češtinou a vyprávěním.
Na závěr besedy byla autogramiáda a prodej knih.

Fotogalerie zde ...

...

Pějme píseň dokola

Pěvecká soutěž dětí a žáků mateřských škol a základní školy „Pějme píseň dokola“ 30. března 2022 od 8: 30 v budově Základní školy Praskačka

Fotogalerie zde ...

...

ZŠ Praskačka - Knihovna
22. března jsme navštívili s dětmi místní knihovnu. Paní Krejsová si pro děti nachystala moc hezký program a tímto ji děkujeme.

Fotogalerie zde ...

...

Plán na měsíc březen 2022

Program činností a akcí pro měsíc březen 2022 zde ...

...

Soutěž Matematický klokan
Žáci 2. - 5. ročníku se v pátek 18. 3. zúčastní matematické soutěže Klokan 2022. Tato mezinárodní soutěž vznikla v Austrálii a dnes probíhá v mnoha zemích světa. Česká republika se k nim připojila poprvé v roce 1995 a v posledních letech se jí účastní více než 400 000 žáků. Soutěž je rozdělena do 6-ti kategorií, naše škola bude soutěžit ve dvou - Cvrček (2. a 3. ročník) a Klokánek (4. a 5. ročník).

Stránky soutěže zde ...

...

Prohlídka Přírodovědného centra ZŠ Bezručova
Ve úterý 15.3. vyrazily děti s družinou do ZŠ Bezručova, kde je čekala prohlídka Přírodovědného centra. Po obědě odjely vlakem do Hradce Králové a po cestě z nádraží do centra si stihly pohrát na hřišti u ZŠ Habrmanova. V centru na ně již čekal pan učitel Novák, který dětem odpovídal na zvídavé dotazy, nechal je pohladit si chameleona nebo jim místo náhrdelníku omotal okolo krku užovku červenou. Děti mohly vidět želvy, opice, hady, pavouky, papouška, myši, potkany, morčata a různé druhy agam, leguána, varana nebo třeba obří žábu. Zvířat mají opravdu spoustu, jejich seznam si můžete prohlédnou na stránkách centra. Vřele návštěvu doporučujeme.

Odkaz na Přírodovědné centrum zde ...

Fotogalerie zde ...

...

Prevence digitální propasti
Cílem je zpřístupnění mobilních digitálních technologií pro znevýhodněné žáky a zabránění jejich digitálnímu vyloučení (tzv. digitální propasti). MŠMT s využitím Národního plánu obnovy poskytne školám finanční prostředky na mobilní digitální technologie pro vytvoření tzv. mobiliáře. Opatření je určeno pro základní školy, střední školy a konzervatoře. Záměrem je snížit nerovnosti mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělání, které by byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením – prevence digitální propasti.

...

Zápis ze zasedání školské rady 2/2022

Zápis zde ...

...

Zvířata z celého světa - projekt Život na zemi

28. února dopoledne jsme si povídali o zvířatech z celého světa. Děti byly rozděleny do 6 skupin, vybraly si kontinent a měly za úkol po třídě hledat obrázky zvířat z daného kontinentu. Poté jsme se zaměřili pouze na zvířata Asie. Děti se navzájem seznámily s jakem, pandou, koněm převalského, tygrem, orangutanem nebo tapírem čabrakovým. Zhlédly video o asijských zvířatech a zahrály si postřehovou hru, doplňování do řady, domino a počítaly obrázkovou matematiku. Snad si alespoň zapamatovaly, že nejpomalejší zvíře na světě je panda, která ujde 20 m za hodinu.

Fotogalerie zde ...

...

9.3.2022 Den otevřených dveří

Srdečně zveme na Den otevřených dveří. Dveře budou otevřené od 7:45 do 16:30 hodin.

Těšíme se na vás.

...

Plán na měsíc únor 2022 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc únor 2022 zde ...

...

Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol

Školní projekt se skládá z programů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol, prostřednictvím kterých žákům do základních škol po celé České republice pravidelně a zdarma dodáváme zdravé svačiny v podobě ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků. Dodávky do škol jsou financovány ze státních prostředků za finanční spoluúčasti Evropské unie.

...

2022 Doučování žáků škol z Národního plánu obnovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem a neziskovými organizacemi spustilo Národní plán doučování. Jde o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19

Více zde ....

...

Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022
Vážení rodiče, od ledna pokračuje preventivní antigenní testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká dětí a žáků, jak neočkovaných, tak očkovaných i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor.

Více zde ...

...

2022 První školní ples - ZŠ Praskačka
V pondělí dopoledne se u nás ve škole uskutečnil 1. školní ples. Děti se seznámily s tanci jako je mazurka, macarena, letkis, jive, cha-cha, valčík nebo polka. Některé tance se naučily, u některých pouze zhlédly ukázku a tanec si vyzkoušely. Paní učitelky sehrály scénku a vysvětlily dětem základy společenské etikety, například kdo z páru vchází do dveří jako první, kdo dříve usedá ke stolu nebo vyzvání ženy mužem k tanci. Celé dopoledne jsme zakončili rozdáním vysvědčení. Z fotek a videí je zřejmé, že si dopoledne užily.

Fotogalerie zde ...

...

Lyžařský výcvik 2022 - ZŠ Praskačka

V týdnu od 24. 1. 2022 – 28. 1. 2022 proběhl lyžařský výcvik v lyžařském areálu Olešnice v Orlických horách. Instruktorka Klára Feuermannová zařadila naše žáky podle výkonnosti do 4 lyžařských a jedné snowboardové skupiny. Instruktoři byli neuvěřitelně milí, trpěliví a profesionální. Děti, které v životě nestály na lyžích, jely již 2. den na pomě a kotvě. Děti byly disciplinované a lyžování je evidentně bavilo. Je to určitě zřejmé i z fotografií a videí, které jsme netrpělivým rodičům ze svahu každý den posílaly. Poslední den proběhl závod ve slalomu, na který se přijeli podívat i někteří rodiče.

Více zde ...

Fotogalerie zde ... Aktualizováno 2.2.2022

Video 1 zde ...

 

...

O IZS a bezpečnosti v kyberprostoru s Policií ČR
Velice jsme uvítali, když nás oslovila Policie ČR s nabídkou preventivních programů, s kterými objíždí školy a podle zájmu a věkové skupiny, mají pro děti připravené besedy na velmi zajímavá témata. Naše škola si vybrala programy dva: Policie ČR a integrovaný záchranný systém pro žáky 1.- 3. třídy, Bezpečnost v kyberprostoru I pro žáky 4.-5. třídy
Velice děkujeme por. PhDr. Jaroslavu Matouškovi za poutavé vyprávění o kriminalitě, která může děti potkat.

Foto zde ...

...

Návštěva v Truhlářství Tománek
V pondělí odpoledne jsme v rámci družiny navštívili Truhlářství pana Tománka v Praskačce. Dostali jsme totiž pozvání do jejich nově vybudovaného Muzea bednářství. Mnohokrát děkujeme za příjemnou atmosféru, prohlídku starožitných nástrojů a zajímavý výklad pana Tománka nejmladšího. Kolektiv ZŠ

Fotogalerie zde ...

...

3.1.2022 Opožděná besídka
První den po vánočních prázdninách jsme si zpříjemnili odloženou vánoční besídkou. Děti si mezi sebou rozdaly spoustu krásných dárků a nezapomněl na ně ani družinový Ježíšek. Přejeme Vám krásný nový rok a pevné zdraví.

Fotogalerie zde ...

...

21.12.2021 Pexeso turnaj
Poslední den před vánočními prázdninami jsme vzhledem k velké absenci dětí byli nuceni přesunout besídku na leden. Zábavu jsme si našli v podobě pexesového turnaje, kterého se zúčastnilo 9 žáků. Na 1. místě se umístila Valentýnka Ďurinová z 1. ročníku, 2. místo obsadil Jacob Tebbens z 5. ročníku a 3. místo patřilo Kačence Němcové ze 3. ročníku. Všem výhercům i zúčastněným moc gratulujeme a děkujeme za trpělivost a fair play.

Fotogalerie zde ...

...

Plán na měsíc prosinec 2021

Program činností a akcí pro měsíc prosinec 2021 zde ...

...

6.12.2021 od 17:00 v ZŠ Praskačka - Vánoční jarmark - ZŠ Praskačka
ZŠ Praskačka Vás srdečně zve na Vánoční jarmark. Proběhne prodej výrobků vyrobených dětmi. Nápadům se meze nekladou. přijďte se s námi vánočně naladit.

Pozvánka zde ...

...

Vánoční divadlo o Marii a Josefovi - ZŠ Praskačka

Vánoční atmosféru do naší školy přišel navodit divadelní soubor s klasickým biblickým příběhem o Marii a Josefovi. Do hlavních i vedlejších rolí obsadili děti naší školy i školky. Představení provázela řada známých českých koled v doprovodu hudebního nástroje ukulele.

Fotogaalerie zde ...

...

Divadélko - Podivuhodná dobrodružství cestovatele Emila Holuba - ZŠ Praskačka

Jedná se o kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Ústřední postavou je s nadsázkou pojatý známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který vypráví o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provází věrný opičí kamarád Pepa.

Fotogalerie zde ...

...

Plán na měsíc listopad 2021 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc listopad 2021 zde ...

...

2021 Halloweenská přespávačka - ZŠ Praskačka
Z neděle na pondělí jsme ve škole dětem uspořádali „Halloweenskou přespávačku“. Odpoledne se 36 dětí nastěhovalo i se svými pelíšky do školy. Podvečer začal výrobou strašidel, pečením cukroví ve tvaru netopýrů, dýní a duchů. Potom si děti musely udělat večeři, aby si naplnily bříška. Když se setmělo, vyrazili jsme na stezku odvahy. Pak následovala halloweenská diskotéka, promítání filmu a večerka. Moc jsme toho nenaspali, ale pěkně jsme si to užili.

Fotogalerie zde ...

...

Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV)

Základní škola a mateřská škola Praskačka je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který je v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, v jehož rámci je možné čerpat finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). více zde ...

...

Nový projekt Laskavost.cz - ZŠ Praskačka

Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu Jsem laskavec. Projekt je uskutečněn pod záštitou Karla Janečka a v roce 2020 se do happeningu zapojilo 364 týmů, to je 9450 dětí z 208 měst z celého Česka. Přihlásit se mohly třídy nebo skupiny dětí ve věku 3-18 let z celé České republiky. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na webu. Vybranou laskavost poté uskutečnit od 1. do 13. listopadu, ale ideálně přímo na Světový den laskavosti 13. listopadu! My jsme si vybrali a zapojili se do sbírky nazvané Krabice od bot, což bude pro nás již druhý ročník.

Více zde ... Přidány nové fotografie

...

Plán na měsíc říjen 2021

Program činností a akcí pro měsíc říjen 2021 zde ...

...

2021 Mezinárodní den zvířat - Zvířecí den - ZŠ Praskačka
V rámci Mezinárodního dne zvířat jsme na naší škole uspořádali "Zvířecí den". Děti si mohly do školy přinést svého domácího mazlíčka. Takže nechyběli psi, kočky, morčata, křečci, rybičky, šneci, andulky a papoušci. Každé z nich své zvíře představily a pověděly vše, co o něm věděly. Nezapomněly s sebou vzít krmení a moc hezky se o ně staraly. Pejskaři šli pak na procházku za účelem vyvenčení. Cestou psy vrátily do svých domovů a na závěr dopoledne shlédly naučný pořad na ČT edu Terčin zvířecí svět. Žáci 5.ročníku nakonec vypracovali písemný projekt, který zdobí stěny naší školy. Děkujeme rodičům, že tento den dětem umožnili.

Fotogalerie zde ...

...

Zápis ze zasedání školské rady 9/2021 + volba nového člena za rodiče - ZŠ Praskačka

Zápis 9/2021 zde ...

Volba nového člena zde ...

...

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2020 - 2021
Výroční zpráva činnosti našeho školského zařízení za školní rok 2019 - 2020 zde ...

...

Exkurze do ZOO Dvůr Králové nad Labem

V rámci celoškolního projektu Život na Zemi jsme uskutečnili exkurzi do nedaleké Zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Při příjezdu dostali žáci pracovní listy, které museli během pozorování zvířat a čtení popisků vyplnit. Jejich správnost vyhodnotíme ve škole při hodině prvouky a přírodovědy. Krásné počasí a velký zájem dětí o zvířata byl zárukou příjemně stráveného pondělního dopoledne. Pochopitelně nechyběl na závěr nákup dobrot a suvenýrů. Před odjezdem si děti zařádily v lanovém centru.

Fotogalerie zde ...

...

Organizace školního roku 2021/2022

Jak bude předběžně vypadat školní rok 2021/2022? Podívejte se zde ...

...

Informace k zahájení nového školního roku

Více zde ...

...

Plán na měsíc září 2021

Program činností a akcí pro měsíc září 2021 zde ...

...

Nabídka kroužků 2021/2022

Více zde...

...

Preventivní program pro školní rok 2021-2022
Cíl programu:
Hlavním cílem prevence je zvýšení odolnosti dětí vůči sociálně patologickým jevům a jejich systematické vedení ke zdravému způsobu života. Prevence rizikového chování je nedílnou součástí komplexního přístupu k výchově a vzdělávání našich studentů. Snažíme se vytvářet pozitivní a otevřené prostředí, které podporuje rozvoj kladných vztahů mezi studenty i jejich pedagogy... více zde ...

...

1.9.2021 První školní den

1. září jsme v naší škole slavnostně písničkou a dárečky přivítali 11 nových žáků. Přejeme jim v další etapě života, aby získali lásku ke škole, nová přátelství a zážitky, na které budou dlouho a s potěšením vzpomínat.

Fotogalerie zde ...

...

Školní řád

Aktualizace pro školní rok 2021/2022

Školní řád stanovuje základní pravidla vzájemného soužití ve škole - práva a povinnosti žáků, zákonných zástupců, pedagogických pracovníků a dalších pracovníků školy. Upravuje provoz a vnitřní režim školy, podmínky pro bezpečnost, ochranu zdraví žáků, ochranu žáků před diskriminací a sociálně patologickými jevy zde ...

...

 


Co budeme potřebovat 

Toto je základní obecné vybavení. Vše vám samozřejmě upřesní paní učitelky v jednotlivých třídách.

 

odrážka

Obalené učebnice měkké ve čtvrtce a obalu, tvrdé v obalu, obaly na sešity 10x malé, 4x velké

odrážka

ručník

odrážka

Výtvarná výchova "VV" - zástěra(staré triko) na VV, sáček na VV a Pč , vodové barvy, temperové barvy (Koh -i –noor,) štětce, lepidlo, pastelky, fixy, progresa, voskovky, , kelímek, paleta, fix permanentní tenký černý, hadr na Vv

odrážka

Trojúhelník s ryskou, trojúhelník a rovné, kružítko (Koh-i –noor), napisovací tvrdé folie – A4, A5, kousek brusného papíru :-) šmirglpapír :-)

odrážka

Cvičební úbor (sáček na tělesnou výchovu "TV") – triko, krátké kalhoty, cvičky, boty na ven

odrážka

Oblečení do družiny - podle ročního období