Odběr novinek

Kalendář

Archiv

Školní časopis

Jídelníček Praskačka

Jídelníček Sedlice

 N Je značka pro nově publikované informace

 

Aktuality


 

Vánoční divadlo o Marii a Josefovi - ZŠ Praskačka N

Vánoční atmosféru do naší školy přišel navodit divadelní soubor s klasickým biblickým příběhem o Marii a Josefovi. Do hlavních i vedlejších rolí obsadili děti naší školy i školky. Představení provázela řada známých českých koled v doprovodu hudebního nástroje ukulele.

Fotogaalerie zde ...

...

Plán na měsíc prosinec 2021 - ZŠ Praskačka N

Program činností a akcí pro měsíc prosinec 2021 zde ...

...

Výsledky voleb do školské rady - ZŠ Praskačka
Na základě § 167 a 168 zákona č. 561/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů je zřízena při základní škole školská rada složená ze 6 členů. Její třetinu volí v řádných volbách zákonní zástupci nezletilých žáků, druhá třetina školské rady je volena pedagogickými pracovníky školy a poslední třetinu jmenuje zřizovatel školy. Funkční období členů školské rady je tři roky. Více zde ..., Výsledky voleb zde ...

...

6.12.2021 od 17:00 v ZŠ Praskačka - Vánoční jarmark - ZŠ Praskačka
ZŠ Praskačka Vás srdečně zve na Vánoční jarmark. Proběhne prodej výrobků vyrobených dětmi. Nápadům se meze nekladou. přijďte se s námi vánočně naladit.

Pozvánka zde ...

...

Halloweenský průvod - MŠ Praskačka

My se duchů nebojíme, dýně pěkně rozsvítíme. Ty se leknou, jasná věc, my si dáme dlabanec.
Zahrada a celá školka ozdobená dýněmi a světýlky - taková krása čekala na rodiče a děti při Halloweenském průvodu. Pro celou vesnici byl průvod dětí s lampiony a v nápaditých maskách zpestřením podvečeru. Po skončení průvodu čekala na děti a jejich rodiče výborná dýňová polévka. Všem děkujeme za velkou účast.

fotogalerie zde ...

...

Divadélko - Podivuhodná dobrodružství cestovatele Emila Holuba - ZŠ Praskačka

Jedná se o kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Ústřední postavou je s nadsázkou pojatý známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který vypráví o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provází věrný opičí kamarád Pepa.

Fotogalerie zde ...

...

Nový projekt Laskavost.cz - ZŠ Praskačka N

Naše škola se letos poprvé zapojila do projektu Jsem laskavec. Projekt je uskutečněn pod záštitou Karla Janečka a v roce 2020 se do happeningu zapojilo 364 týmů, to je 9450 dětí z 208 měst z celého Česka. Přihlásit se mohly třídy nebo skupiny dětí ve věku 3-18 let z celé České republiky. Stačí si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na webu. Vybranou laskavost poté uskutečnit od 1. do 13. listopadu, ale ideálně přímo na Světový den laskavosti 13. listopadu! My jsme si vybrali a zapojili se do sbírky nazvané Krabice od bot, což bude pro nás již druhý ročník.

Více zde ..., Fotogalerie zde ... N

...

2021 Podzimní stezka - MŠ Praskačka
Podzim nabízí pestrou barevnou škálu a pěkné počasí vhodné ke krásným procházkám do přírody. Pro děti a jejich rodiče byla připravena naučná stezka, kde si ověřili svoje znalosti související s podzimním obdobím. Po splnění stezky čekala pro děti na zahradě MŠ odměna.

Fotogalerie zde ...

...

2021 Dýňobraní - MŠ Sedlice
Po dvou letech se opět mohlo konat všemi oblíbené Dýňobraní. Tentokrát bylo větrné, ale slunečné a teplé počasí. S noži a vrtačkou pracovali rodiče, děti dýně vydlabávaly a společně řešili jejich budoucí vzhled. Fantazie pracovala na plné obrátky. Během práce mohli všichni zaslouženě ochutnávat dobroty v koutku občerstvení – slepované Dýňáčky, dyňovou polévku, či buchtu. Opékali se buřty, párky či klobásy. Ani vítr, který vháněl kouř do očí, nikomu náladu nezkazil. Středeční říjnové odpoledne bylo prostě fajn.

Fotogaleroe zde ...

...

2021 Halloweenská přespávačka - ZŠ Praskačka
Z neděle na pondělí jsme ve škole dětem uspořádali „Halloweenskou přespávačku“. Odpoledne se 36 dětí nastěhovalo i se svými pelíšky do školy. Podvečer začal výrobou strašidel, pečením cukroví ve tvaru netopýrů, dýní a duchů. Potom si děti musely udělat večeři, aby si naplnily bříška. Když se setmělo, vyrazili jsme na stezku odvahy. Pak následovala halloweenská diskotéka, promítání filmu a večerka. Moc jsme toho nenaspali, ale pěkně jsme si to užili.

Fotogalerie zde ...

...

Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) - ZŠ Praskačka

Základní škola a mateřská škola Praskačka je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který je v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, v jehož rámci je možné čerpat finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). více zde ...

...

Nové emailové adresy, rozdělovník - ZŠ Praskačka
Vážení uživatelé webových stránek, pedagogové, žáci, přátelé školy, instituce a společnosti,
Naše školské zařízení začalo v roce 2019 a 2020 využívat služeb Microsoft 365 Education. Díky tomu mohlo zajistit jak distanční výuku, tak větší komfort a bezpečnost v komunikaci žáků, pedagogů a ostatních pracovníků školského zařízení. Každý zaměstnanec školského zařízení a žáci základní školy od 3. třídy tak mají k dispozici svůj školní Microsoft účet i svojí školní emailovou adresu. Emailové adresy žáků slouží výhradně ke komunikaci uvnitř školského zařízení a k výuce, proto nebudou zveřejňovány. Emailové adresy zaměstnanců jsou již na webových stránkách školy.
S tímto souvisí i změna komunikačních adres navenek. Postupně se budou měnit emailové adresy jednotlivých součástí školského zařízení a postupně budou odbourávány komunikační kanály, které nějakým způsobem již nevyhovují. Budeme se snažit u jednotlivých součástí školského zařízení zajistit přechodné období tak, aby přechod byl plynulý a žádné zprávy se neztratily. Žádáme vás však o používání nových emailových adres co nejdříve po jejich zveřejnění. Přispějete tak k funkčnosti systému a většímu zabezpečení komunikace ... více zde
Děkujeme

 

Co nás čeká


ZŠ Praskačka

 


MŠ Praskačka

 


MŠ Sedlice
 


Družina