Úvod » Aktuality školní rok 2020/2021

18. 04. 2022

 

Aktuality

Školní rok 2020/2021

 

Družina - Velikonoční stezka N
Paní vychovatelky pro vás nachystaly velikonoční stezku, ve které se dozvíte spoustu zajímavých informací o Velikonocích u nás i v zahraničí. Na každého čeká po splnění úkolů malá odměna. Hodně štěstí.

Foto zde ...

...

Změna telefonního čísla do školní družiny
Vážení rodiče,
pro komunikaci s družinou používejte prosím nové telefonní číslo 725 583 344.
Děkujeme

...

2022 Diskotéka v družině
Pondělní plesové dopoledne přešlo plynule k moderním tancům na diskotéce. Celou akci si vzali na starost naši nejstarší žáci (výzdoba, občerstvení, hry). Hlavní DJ byl Jacob, který sestavil playlist celé diskotéky a písně upravoval různými efekty za pomocí mixážního pultu.

Fotogalerie zde ...

...

24.10.2021 Helloweenská přespávačka ve škole

Více zde ...

...

30.4.2021 Pálení čarodějnic ve škole

Více zde ...

...

Školní časopis - Družina

V březnu 2021 jsem pro vás připravila v Teams ONLINE časopis, který vám měl zpříjemnit dlouhé chvíle, kdy jste musely být doma a nechodily do školy. V dubnu k němu přibylo další číslo, které jsem věnovala Velikonocům a řekla jsem si, proč s tím nepokračovat dál…. více zde ...

...

Nové emailové adresy, rozdělovník
Vážení uživatelé webových stránek, pedagogové, žáci, přátelé školy, instituce a společnosti,
Naše školské zařízení začalo v roce 2019 a 2020 využívat služeb Microsoft 365 Education. Díky tomu mohlo zajistit jak distanční výuku, tak větší komfort a bezpečnost v komunikaci žáků, pedagogů a ostatních pracovníků školského zařízení. Každý zaměstnanec školského zařízení a žáci základní školy od 3. třídy tak mají k dispozici svůj školní Microsoft účet i svojí školní emailovou adresu. Emailové adresy žáků slouží výhradně ke komunikaci uvnitř školského zařízení a k výuce, proto nebudou zveřejňovány. Emailové adresy zaměstnanců jsou již na webových stránkách školy.
S tímto souvisí i změna komunikačních adres navenek. Postupně se budou měnit emailové adresy jednotlivých součástí školského zařízení a postupně budou odbourávány komunikační kanály, které nějakým způsobem již nevyhovují. Budeme se snažit u jednotlivých součástí školského zařízení zajistit přechodné období tak, aby přechod byl plynulý a žádné zprávy se neztratily. Žádáme vás však o používání nových emailových adres co nejdříve po jejich zveřejnění. Přispějete tak k funkčnosti systému a většímu zabezpečení komunikace ... více zde

Děkujeme

...

První sníh 2020

Takto se družina vyřádila na školní zahradě s prvním sněhem v  sezóně, zde ...

...

Ptačí budky - výzdoba
I v době, kdy byly uzavřené školy, žáci nezaháleli a vyrobili krásné ptačí budky, které nám nyní krášlí školu. Každý si vybral vlastní techniku a výsledek byl nádherný. Posuďte sami.

Fotofogalerie zde ...
...
Sběr odpadků v obci - Družina
I v době sychravého počasí si musíme na procházce najít nějakou zábavu. Sbírání odpadků není sice zábava, ale zase máme hezký pocit z uklizené obce.

Fotogalerie zde ...

...

Vzdělávací program školní družiny  pro rok 2020/21

Vzdělávací program družiny pro školní rok 2020/21 zde...

...

2020 Odpolední zábava ve družině

Fotogalerie zde ...

...

Ježíškova vnoučata 2019

Společně s dětmi jsme se rozhodli, že v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, pomůžeme našemu nejbližšímu domovu důchodců, kterým je Domov U Biřičky. Našim cílem bylo primárně udělat hezčí předvánoční čas seniorům v tomto domově, sekundárně pak motivovat děti k úvahám o starých lidech, jejich možnostech fungování v současném světě a o jejich více zde...

...

2019 Advent v základní škole

Video zde ...

...

Listopadové střípky z družiny

Fotogalerie zde ...

...

2019 Poslední letošní oheň v družině

V pátek 8.11., poslední den před svátkem svatého Martina, který by nám podle tradice měl přinést sněhovou nadílku, jsme si s dětmi rozdělali na školní zahradě poslední letošní oheň. Děti celý týden nosily třísky a polínka, abychom měli oheň z čeho udělat. Dobrot byl poměrně bohatý výběr - od jablíček napíchaných hřebíčky, přes chleby, rohlíky anebo brambory až k trdelníkům, na které jsme si připravili těsto. To jsme pak motali na naše napichováky. Ještěže těsto nebylo z pohádky Hrnečku vař, protože bychom určitě opékali ještě teď. Pořádně vyfoukaní jsme zakončili odpoledne zpíváním s kytarou, ale to už v teple školní družiny.

Fotogalerie zde ...

...

25.10. a 1.11.2019 Exkurze do Městských lesů Hradce Králové
Exkurze se uskutečnily jako součást programu Lesní pedagogika, která zábavnou formou poskytuje informace o lese. Aktivity jsou založeny na smyslovém prožitku a na bezprostředním kontaktu s přírodou více zde...

...

Zářijové střípky z družiny

Fotogalerie zde ...

...

11.9.2019 Družinový výlet na Hospitál Kuks

11.9.2019 jsme s žáky ŠD vyrazili na exkurzi do bylinkové zahrady Hospitálu Kuks. Exkurze navazuje na projekty loňského školního roku Bylinková zahrada a Výlet do zahradnictví Vanc. Cílem této exkurze bylo obnovit zájem dětí o aktivity na školní zahradě, významně rozšířit jejich dosavadně nabyté znalosti a vědomosti. Rozšířit jejich povědomí o přírodních souvislostech a možnostech využití rostlin získaných v přírodě.
Bylinková zahrada Hospitálu byla obnovena během
více zde...

...

Vzdělávací projekt školní družiny  pro rok 2019/20

Vzdělávací projekt družiny pro školní rok 2018/19 zde...

...

31.5.2019 Dětský den v družině

Letošní dětský den jsme si s dětmi naplánovali s předstihem tak, aby každý zapojil své schopnosti a představy. V týdnu před dětským dnem se děti v družině rozdělily do sedmi skupin, z nichž každá měla za cíl vypracovat si svůj malý projekt aktivity. Tedy domluvit se na soutěži, kterou připraví, ustanovit a sepsat její pravidla, dále naplánovat všechny věci, které budou potřeba zajistit a zařídit k její realizaci. Nakonec děti nakreslily jakýsi reklamní poutač, který byl umístěn u každého stanoviště. Během odpoledne se pak zástupci každého týmu domlouvali na tom, kdo bude u jejich soutěže dohlížet a kdo jí bude hodnotit - především s ohledem na to, aby se děti stačily vystřídat na všech aktivitách. Na to, jak se akce podařila, se podívejte do fotogalerie, ale ještě více vám řeknou určitě vaše děti...

Fotogalerie zde ...

...

27.5.2019 Družinový výlet do Zahradnictví Vanc v Bydžovské Lhotce

Určitě již většina z vás zaregistrovala, že se s družinou snažíme ve volných chvílích zvelebovat školní zahrádku. Proto jsme se jako odměnu žákům, kteří na zahrádku chodí pravidelně pomáhat, rozhodli naplánovat družinový výlet.
Zahradnictví Vanc bylo vybráno jednak z důvodu krátké vzdálenosti, ale především proto, že se jedná o rodinné zahradnictví s důrazem především na respekt k přírodě a poctivé práci. Rodina Vancova vede své zahradnictví vlastními silami a navíc s absencí jakýchkoliv komerčních prostředků.
V pondělí 27.5. se dvanáct žáků společně se třemi rodiči vydalo hned po vyučování na cestu více zde...

...

17.1.2019 Biatlon

Celý týden byl věnován sportovnímu odvětví biatlonu. Žáci si osvojili vědomosti o historii, základních pravidlech a kategoriích biatlonového sportu. Před samotným závodem si žáci vytvořili transparenty, vymysleli si jméno svého týmu a zemi, kterou budou reprezentovat. Vyvrcholením celého týdne byl smíšený štafetový závod, který se konal na školní zahradě. Všichni žáci, kteří se zúčastnili závodu, dostali medaile, diplomy a cukrovinku. Celý závod se povedl a žáci předvedli neuvěřitelné výkony jak v podporování svých spolužáků, tak i v samotném závodu.

Fotogalerie zde...

...

6.12.2018 Čertovský bál
Na čtvrtek byla naplánována ve školní družině každoroční akce “Čertovský bál”. Děti se převlékly do masek Čerta, Mikuláše a Anděla a v těchto maskách prožily Čertovský bál. Nejdříve proběhla promenáda masek a poté žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách. Mezi každou soutěží bylo puštěno pár písniček na tanec. První soutěž byla židličkovaná, kdy při zastavení hudby si museli sednout na volnou židli. Na koho židle nezbyla, vypadl. Další soutěž bylo trefování pingpongového míčku do kelímku. Po této soutěži byli žáci posilněny Luciferovským lektvarem, což byla horká čokoláda, kterou nám připravila paní kuchařka Marcelka. Další hra byla namotávání provázku na klacek, kde na konci byl přivázán bonbon. Závěrečná hra byla pro všechny nejakčnější. Žáci si nafoukli míček a přivázali si ho k noze. Úkolem bylo zašlápnout míček spolužákovi, ale zároveň ochránit ten svůj. Po skončení této soutěže jsme se přesunuli zpět do školní družiny, kde si žáci mohli vzít sladké odměny a sníst si je.

Fotogalerie zde ...

...

15.11.2018 Závod autíček na ovládání

Ve čtvrtek 15.11.2018 se uskutečnil v rámci školní družiny závod autíček na ovládání. Celou soutěž měl v režii náš žák Filip Vosátka. Zúčastněným vysvětlil pravidla a za pomoci paní učitelky vytvořil i diplomy pro děti za nejrychlejší a nejsilnější auto. Filip připravil dráhu, měřil čas i počet kol. Vše si poctivě zaznamenal. Moc Filipovi děkujeme.

Fotogalerie zde ...

...

25.10.2018 Dlabání strašidelných dýní
Tento týden se nesl v duchu halloweenských pohádek, výzdoby, povídek a strašidelných historek. Vyvrcholením byla družinová akce, která se koná každý rok, a to dlabání strašidelných dýní. Žáci si na tento týden mohli nosit dýně, které si následně předkreslili fixou a vydlabali. Tentokrát jsme celou akci přesunuli do školní jídelny, kde nám na pomoc přišla i paní ředitelka Adrianka a paní učitelka Evička ze školky. Po vydlabání dýní jsme dětem pomohli s vyřezáváním strašidelných obličejů. Poté si žáci utřeli dýní a donesli před školu. Sami se můžete přesvědčit, jak se jejich výtvory povedly.

Fotogalerie zde ...

...

4.10.2018 Družinová drakiáda

I tento rok jsme uspořádali ve školní družině pouštění draků. Na letošní drakiádě nám krásně svítilo sluníčko, i když moc nefoukalo. O to víc se však děti proběhly. I přes nepříznivé povětrnostní podmínky se dětem podařilo dostat draky do oblak. více zde ...

...

Vzdělávací projekt školní družiny  pro rok 2018/19

Vzdělávací projekt družiny pro školní rok 2018/19 zde...

...

Úklid zahrady

Nejmladší žáci z prvních a druhých tříd se nebojí žádné práce. Svoji šikovnost dokázali i při úklidu spadaných jablek na školní zahradě. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina pracovala s hráběmi a druhá s lopatou. Žáci s hráběmi pomáhali hrabat spadaná jablka na lopatu, se kterou už pracovala druhá skupinka. Vzájemnou spoluprácí dokázali žáci uklidit zahradu rychle, a tak se ještě našel čas na hraní.

Fotogalerie zde ...