Úvod » Aktuality

07. 07. 2021

 

Aktuality 2020/2021

 

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

...

Klub nadaných žáků

Máte pocit, že vám doma dřímá talent? Že je vaše dítko velmi zvídavé, zasypává vás neustálými otázkami proč? Jak to funguje? Chtěli byste poradit? Čtěte zde ...

...

Informatika - Školní účet Microsoft

Microsoft Office 365 Education je nástroj, který umožňuje práci a komunikaci v cloudu. Chtěli bychom tento moderní nástroj použít i v našem školském zařízení. Prozatím jej vyzkoušíme s našimi žáky páté třídy.

Více informací zde ...

...

Projekty

Projekty do kterých se přihlásili žáci naší školy naleznete zde ...


Co nás čeká

 

23.6.2021 Praskačský zpěváček
ZŠ Praskačka srdečně zve na školní kolo pěvecké soutěže PRASKAČSKÝ ZPĚVÁČEK

Pozvánka zde ...

...

Plán na měsíc červen 2021

Program činností a akcí pro měsíc červen 2021 zde ...

 


Stalo se

 

29.6.2021 Rozloučení s páťáky ֍
Žáci 5. ročníku se divadelním představením "Princezna na hrášku" rozloučili se svými spolužáky. Odpoledne představení zahráli i svým rodičům. Posezením u občerstvením tak ukončili jednu z etap svého života. Přejeme jim hodně štěstí.

Fotogalerie zde ...

...

30.6.2021 Výlet na zmrzlinu ֍
Úterní dopoledne jsme s dětmi vyrazily na krátký pěší výlet na zmrzlinu do Lhoty pod Libčany. Čekalo na nás milé překvapení. Neznámý dárce předem zakoupil dětem velkou zmrzlinu a ještě zbylo na lízátko. Tímto bychom mu rády za tento dar poděkovaly.

Fotogalerie zde ...

...

Praskačský zpěváček 2021 ֍
23.6. 2021 se uskutečnilo školní kolo Praskačského zpěváčka. Zorganizovali jsme jej ve velmi komorním duchu, hlavně kvůli žákům 5. třídy, kteří měli velkou chuť si ještě naposledy zasoutěžit.

Více zde ...

...

14. - 18.6.2021 Škola v přírodě ֍

Ve dnech 14. – 18. 6. se uskutečnila dlouho očekávaná Škola v přírodě. Každoročně se koná na našem oblíbeném a krásném místě v Táboře J.A. Komenského v Bělči nad Orlicí. Nádherné okolí tábora, lesy, stezky, rybníky jsou důvodem, proč se tam stále vracíme. Zároveň jsme si „objednali luxusní slunečné počasí“, takže jsme pobývali 15 hodin v přírodě na čerstvém vzduchu.

Více zde ...

...

Plán na měsíc květen 2021

Program činností a akcí pro měsíc květen 2021 zde ...

...

17.5.2021 Školní focení
Vážení rodiče, 
prosím o výběr a zapsání objednávky fotek do lístečků, které si děti donesou v notýscích domů. Prosíme nekopírovat a nezveřejňovat.
Fotogalerie zde ...

Rada : Fotografie jsou umístěny do fotogalerie Zonerama. Číslo fotky zjistíte kliknutím na fotografii (nachází se pod fotografii). Po kliknutí na fotografii se jednotlivá fotografie samostatně otevře, v pravém dolním rohu naleznete tři tečky. Po kliknutí na ně si můžete nechat fotografie přehrát. Nemusíte tak klikat k prohlédnutí všech foografii.

...

2021 Den matek

Dárek ke Dni matek.

Fotogalerie zde ...

...

2021 Pálení čarodějnic

Fotogalerie zde ...

...

Plán na měsíc duben 2021 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc duben 2021 zde ...

...

Zápis do první třídy Základní školy Praskačka

Vážení rodiče,
zápis do 1. třídy Základní školy a mateřské školy Praskačka se uskuteční online v termínu od 9. dubna do 16. dubna 2021.

Informace o zápisu I Žádost Word I Žádost PDF

 

V prohlížeči Microsoft Edge se u wordového souboru otevře v levém dolním rohu nabídka, kde si můžete soubor otevřít nebo uložit. V prohlížeči Google Chrome je třeba přidat Rozšíření prohlížeče a můžete soubor v prohlížeči i editovat. Naleznete jej zde...

...

Informace k nástupu dětí do školy od 12.4.2021 - ZŠ Praskačka

Žáci by se měly vrátit do školy 12.4. V našich podmínkách (malý počet žáků) nehrozí rotační výuka. Nastoupí všichni žáci. Testování žáků proběhne v pondělí a ve čtvrtek. Veškeré podrobnosti o druhu testů a způsobu testování Vám sdělíme hned, až dostaneme manuál s přesnými instrukcemi. Budeme Vás neprodleně informovat.

Podrobnější informace zde ...

...

Plán na měsíc únor 2021 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc únor 2021 zde ...

...

Plán na měsíc leden 2021 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc leden 2021 zde ...

...

Projekt - Africké zvíře do každé rodiny - ZŠ Praskačka
Dovolte nám, abychom Vám s velkou radostí a nadšením představili projekt zoologické zahrady Dvůr Králové nad Labem, do kterého by se naše škola, společně s Vámi a dětmi, velice ráda zapojila.
Jedná se o projekt s názvem „Africké zvíře do každé rodiny“ - adopce vybraného zvířete formou finančního daru. Finanční podpora trvá jeden rok, je jednorázová a proběhla by formou celoškolní sbírky.
Adoptivní rodiče nebo skupina pak dostanou unikátní certifikát se jménem či názvem skupiny/organizace a podle toho, kolik přispějí, získají i různé benefity.

Děti mají možnost hlasovat ve školních účtech v aplikaci Teams.

Rodiče mají možnost vajádřit souhlas nebo nesouhlas s projektem zde ...

...

Výuka na začátku roku 2021 - ZŠ Praskačka

Vážení rodiče, rozhodnutím Vlády ČR dojde od 4.1.2021 opět k přechodu na distanční vzdělávání pro 3.,4. a 5. ročník. V co nejbližší době se Vám a Vašim dětem ozvou paní učitelky s podrobnými informacemi a rozvrhem distančního vzdělávání.
Obědy jsou pro tyto ročníky automaticky odhlášeny. Pokud máte zájem o stravování svých dětí, ozvěte se paní Marcele Štěrbové na tel.čísle 606 061 330.
Pro 1. a 2. ročník bude probíhat výuka prezenčně s opatřeními, na které jsme už zvyklí. (roušky, bez hodin hudební a tělesné výchovy) Děkuji za pochopení

Podrobné informace k výuce do 10.1.2021 zde ...

Na druhé pololetí byly upraveny rozvrhy pro prezenční výuku. Můžete se s nimi již seznámit na webových stránkách (prozatím samozřejmě platí výše uvedené)

...

Projekty - ZŠ Praskačka

Máme novinky na stránce Projekty. Obdrželi jsme certifikát i poděkování, podívejte se zde ...

...

Shrnutí výsledků vyučování v prvním pololetí
Vážení rodiče, dovolte mi, abych Vás v krátkosti seznámila s uplynulými 4 měsíci školního roku.
Vzhledem k situaci, která panuje, zvládáme vzdělávání ve spolupráci s Vámi bez problémů. Děti jsou velmi disciplinované a chápou naléhavost nošení roušek a ohleduplného chování.
Od září do října probíhala výuka prezenční, která ale ... více zde ...

...

Plán na měsíc prosinec 2020 - ZŠ Praskačka

Program činností a akcí pro měsíc prosinec 2020 zde ...

...

Listopadová výzva
máme tu listopad, a i když je už venku trochu sychravo a chladno, my se pustíme do něčeho, co nám zaručeně zvedne náladu.
Více zde ...

...

Návrat do školních lavic

Vážení rodiče, na základě rozhodnutí Vlády České republiky Vám můžeme s radostí oznámit, že se žáci 3.,4. a 5. ročníku vrací do lavic 30. 11. 2020... více zde ...

...

Výročí úmrtí Jana Amose Komenského - ZŠ Praskačka

Letos na podzim uplyne 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského (1592-1670), předního českého a evropského myslitele, humanisty a zakladatele moderní pedagogiky, zvaného Učitel národů.

V rámci 350 let od úmrtí J.A.Komenského se žáci naší školy přihlásili do soutěže: Komenský do tříd!
„Komenský do tříd!“ je název soutěžní kampaně, která byla zahájena 1. února 2020. Soutěžit mohou třídní kolektivy základních a středních škol v České republice, české školy v zahraničí a české základní umělecké školy či jednotlivci nad 15 let. Práce formou portrétu „zpřítomní“ J. A. Komenského ve své třídě.

klikni a podívej se na video

klikni a podívej se na video

Fotogalerie prací žáků zde      

...

Naučná stezka naší obcí - ZŠ Praskačka

od 14.11. (sobota) 13.00 do 17.11. (úterý) je pro vás pro všechny připravena naučná stezka naší obcí a jejím okolím.
Začátek stezky bude u základní školy a zelené fáborky vám ukáží směr. Cestou budete plnit úkoly, každá třída má připravené své vlastní. Na cestu budete s sebou potřebovat tužku a papír ... více zde ...

...

Ošetřovné

S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v příštím týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna. Více zde ...

...

Prodloužení nouzového stavu do 20.11.2020 - ZŠ Praskačka

Vážení rodiče, 30.10.2020 byl usnesením vlády prodloužen nouzový stav v souvislosti s epidemií viru SARS CoV-2 do 20. listopadu 2020 - veškerá opatření přijatá z důvodu nouzového stavu, která jsou platná ke dni přijetí tohoto usnesení vlády, zůstávají nadále v platnosti v rozsahu, v jakém byla přijata.
Z tohoto důvodu nadále pokračuje distanční vzdělávání našich žáků.

Více zde ...

 

...

Distanční výuka v obrázcích - ZŠ Praskačka

Naši nejmenší a výuka na dálku. Maminky vyučují své děti i pracovním činnostem - umývání a utírání nádobí, vyklízení myčky a stlaní postele. Jsou to šikulky.

Fotogalerie zde ...

...

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2019 - 2020
Výroční zpráva činnosti našeho školského zařízení za školní rok 2019 - 2020 zde ...

...

Jak to bude ve škole příštích čtrnáct dní

Změny v organizaci chodu naší základní školy zde ...

...

Plán na měsíc září 2020

Program činností a akcí pro měsíc září 2020 zde ...

...

15.9.2020 Zářijové vaření

Fotogalerie zde ...

...

2020 Plavecký výcvik

Plavecký výcvik začal 3.9.2020 a potrvá až do 12.11. Plavání je jedním z nejzdravějších sportů a umět plavat je nezbytné. Doufáme, že budou děti otužilé a nemoci se jim budou zdaleka vyhýbat.

Fotogalerie zde ...

...

První týden ve škole v roce 2020/2021

Informace k organizaci 1.týdne školního roku 2020/2021 zde ...

...

První školní den

1.9.2020 jsme se opět sešli po prázdninách ve škole. Provázelo nás pěkné ráno a dobrá nálada, jelikož se všichni již do školy těšili. Nejvíce však naši prvňáčci, kteří přišli s rodiči i prarodiči, aby s nimi prožili jejich významný den. Slavnostní přivítání proběhlo ve vyzdobené tělocvičně. Společně zazpívaná písnička a kniha s věnováním, jistě děti potěšila. Dokonce jsme se spojili videohovorem s žačkou, která v současnosti žije v zahraničí, ale bude se tímto způsobem se svými spolužáky učit a vídat. Přeji žákům a celému pedagogickému sboru pěkný začátek školního roku. Adriana Gajová

Fotogalerie zde ...

...

Školní řád

Aktualizace pro školní rok 2020/2021

Školní řád stanovuje základní pravidla vzájemného soužití ve škole - práva a povinnosti žáků, zákonných zástupců, pedagogických pracovníků a dalších pracovníků školy. Upravuje provoz a vnitřní režim školy, podmínky pro bezpečnost, ochranu zdraví žáků, ochranu žáků před diskriminací a sociálně patologickými jevy zde ...

...

Program akcí pro školní rok 2020-2021

Předběžný. obecný program činností a akcí pro školní rok 2020-2021 zde ...

...

Plán na měsíc září 2020

Program činností a akcí pro měsíc září 2020 zde ...

...

Úspěch našich žáků v celostátní soutěži
Ministerstvo vnitra vyhlašuje každý rok celostátní soutěž pro žáky všech stupňů škol týkající se bezpečnosti dětí, vždy na různá témata. Nejinak tomu bylo i ve školním roce 2019 – 2020. Přes všechny komplikace způsobené celosvětovou situací se soutěž uskutečnila i letos. Vzhledem k tomu, že termín odevzdání byl konec června a s tím posunuté i vyhlášení výsledků, byla jsem úžasně překvapena, že 5 žáků naší malé školy bude oceněno. Jedná se o žáky 5. ročníku Eleanoru Slavíčkovou, Terezu Bosákovou, Bořka Fikara, Petra Šlaise a Filipa Vosátku. Ceny převezmou osobně na Ministerstvu vnitra a obdrží diplomy podepsané panem ministrem Hamáčkem.
Je úžasné, že máme tolik šikovných žáků, kteří důstojně reprezentují praskačskou školu v celostátní úrovni.

 


 

Četba ve školním roce 2020/2021

Seznam povinné i doporučené školní četby ve školním roce 2020/2021 zde ...

...

Organizace školního roku 2020/2021

Jak bude předběžně vypadat školní rok 2020/2021? Podívejte se zde ...

...

Potřeby pro školní rok 2020/2021

Toto je seznam pomůcek, kterými by měly být děti vybaveny obecně. U každé třídy mohou být přidány speciální pomůcky. Inu nároky výuky prvňáka a páťáka jsou rozdílné :-)

 

odrážka

Obalené učebnice měkké ve čtvrtce a obalu, tvrdé v obalu, obaly na sešity 10x malé, 4x velké

odrážka

ručník

odrážka

Výtvarná výchova "VV" - zástěra(staré triko) na VV, sáček na VV a Pč , vodové barvy, temperové barvy (Koh -i –noor,) štětce, lepidlo, pastelky, fixy, progresa, voskovky, , kelímek, paleta, fix permanentní tenký černý, hadr na Vv

odrážka

Trojúhelník s ryskou, trojúhelník a rovné, kružítko (Koh-i –noor), napisovací tvrdé folie – A4, A5, kousek brusného papíru :-) šmirglpapír :-)

odrážka

Cvičební úbor (sáček na tělesnou výchovu "TV") – triko, krátké kalhoty, cvičky, boty na ven

odrážka

Oblečení do družiny - podle ročního období