Odběr novinek

Kalendář

Archiv

Jídelníček Praskačka

Jídelníček Sedlice

 

 

 

22.11.2019 Zahájení plaveckého výcviku - ZŠ Praskačka Nové

---

2019 Poslední letošní oheň v družině - Družina Nové

V pátek 8.11., poslední den před svátkem svatého Martina, který by nám podle tradice měl přinést sněhovou nadílku, jsme si s dětmi rozdělali na školní zahradě poslední letošní oheň. Děti celý týden nosily třísky a polínka, abychom měli oheň z čeho udělat. Dobrot byl poměrně bohatý výběr - od jablíček napíchaných hřebíčky, přes chleby, rohlíky anebo brambory až k trdelníkům, na které jsme si připravili těsto. To jsme pak motali na naše napichováky. Ještěže těsto nebylo z pohádky Hrnečku vař, protože bychom určitě opékali ještě teď. Pořádně vyfoukaní jsme zakončili odpoledne zpíváním s kytarou, ale to už v teple školní družiny.

Fotogalerie zde ...

---

2019 Listopadové vaření - ZŠ Praskačka Nové

Fotogalerie zde...

---

Klubíčko - Upekli jsme svatomartinské rohlíčky - MŠ Sedlice
Někdo hlídal čísla na váze, někdo míchal těsto, někdo mlel ořechy, někdo míchal ořechovou náplň, všechny děti rolovaly a všechny ochutnávaly. Upekli jsme tolik rohlíčků, abychom se mohli se všemi ve školce rozdělit. A jestli se nám rohlíčky povedly, to zjistíte na poslední fotografii.

Fotogalerie zde ...

---

5.10.2019 Vítání občánků - MŠ Sedlice
Naše malé děti z Mateřské školy Sedlice pod vedením paní učitelky Jany Klazarové přivítaly v sobotu 5. 10. na Obecním úřadě v Praskačce svým pěveckým vystoupením nově narozené spoluobčánky.

---

Říjnové střípky z družiny - Družina

Fotogalerie zde ...

---

25.10. a 1.11.2019 Exkurze do Městských lesů Hradce Králové - Družina
Exkurze se uskutečnily jako součást programu Lesní pedagogika, která zábavnou formou poskytuje informace o lese. Aktivity jsou založeny na smyslovém prožitku a na bezprostředním kontaktu s přírodou více zde...

---

2019 Všudybílkova zahrada MŠ Praskačka
Děti se seznámily s nově zrekonstruovanou ,, Všudybýlkovou "zahradou. Všechny nové zahradí prvky pečlivě prozkoumaly a vyzkoušely je. Nejvíce je zaujalo bahniště, kde mohly pomocí klacíků prozkoumávat jeho obsah. Děti se už těší na úplné dokončení zahrady.

Fotogalerie zde...

---

2019 První dráčci MŠ Praskačka
Děti z mateřské školy se konečně dočkaly. K naší MŠ ,,přifoukal" větší vítr, tak to využily k pouštění draků, draky si nejdříve s pomocí paní učitelky v MŠ sestavily. Děti si užily zábavu plnou smíchu a běhání. Postupně se všechny děti v pouštění draků prostřídaly a draci mohli vzlétnout do oblak.

Fotogalerie zde...

---

 


 

Přečtěte si náš informační bulletin - ZŠ Praskačka

Chcete vědět co naše škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně  zde...

Přečtěte si náš informační bulletin MŠ Praskačka

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně  zde...

 Přečtěte si náš informační bulletin - MŠ Sedlice

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně  zde...