Úvod » Aktuality pro ročník 2020/2021

24. 06. 2021

 

Aktuality

pro ročník 2020/2021

 

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2020 – 2021

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2020 – 2021 zde ...

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2021 – 2022 ֍

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2021

 – 2022 zde ...


Co nás čeká

 

 


Stalo se

 

Výlet do lesa v Libčanech ֍
Toulky krásnou a voňavou přírodou, studánka, rybník, bahnité a různé jiné přírodní překážky, včelí úly, hra na hřišti a naše oblíbená svačina, to vše jsme na výletě zažili. Bylo sice velké teplo, ale bylo to moc fajn.

Fotogalerie zde ...

...

Mezinárodní den dětí 2021
1. června jsme my děti měly svátek. Co jsme dělaly? Hlavně sportovaly, trochu tancovaly a trochu mlsaly. Po obědě většina z nás usnula, potřebovaly jsme zase nabrat síly. Další den nás ještě čekalo jedno překvapení. Do školky přijelo auto s točenou zmrzlinou. Někteří měli zmrzlinu nejen za ušima, ale paní učitelky to nebyly :-).

Fotogalerie zde ...

...

Rozhodnutí o přijetí dětí do mateřských škol Praskačka a Sedlice pro školní rok 2021/ 2022

Rozhodnutí o přijetí dětí do mateřských škol Praskačka a Sedlice pro školní rok 2021/ 2022 zde ...

...

Zápis do mateřských škol Sedlice

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022. Zápisy budou probíhat v měsíci květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Informace k zápisu I Kritéria k přijetí I Žádost Word I Žádost PDF I Čestné prohlášení Word

V prohlížeči Microsoft Edge se u wordového souboru otevře v levém dolním rohu nabídka, kde si můžete soubor otevřít nebo uložit. V prohlížeči Google Chrome je třeba přidat Rozšíření prohlížeče a můžete soubor v prohlížeči i editovat. Naleznete jej zde...

...

Čarodějnický týden 2021
Čarodějnický týden byl plný kouzel, lektvarů, čarodějů a čarodějnic, kteří si nejen opekli buřty, ale také si na nich moc a moc pochutnali. I připravená čarodějnická stezka jim přinesla hodně radosti a zážitků.

Fotogalerie zde ...

...

2021 Den Země
DEN ZEMĚ jsme oslavili malým výletem za hranice okresu do lesa u Libišan. Sluníčko s čerstvým vzduchem nás občerstvilo, les byl plný bílých kvítků sasanek. Děti si to náramně užily. Chodily po kmenu spadlého stromu, stavěly domečky z mechu,… Hlavním hřebem výletu nebyly krásně rozkvetlé sasanky, ale svačina na kládě stromu :-). Byl to neobyčejně obyčejný výlet se spokojenými dětmi.

Fotogalerie zde ...

...

2021 Jaro v říši hmyzu

Fotogalerie zde ...

...

Informace o provozu mateřských škol od 26.4.2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 19. dubna 2021 byla vydána: změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021

Více čtěte zde ...

...

Nepovinné distanční vzdělávání – třída Klubíčko - MŠ Sedlice

Podívejte se jak děti z Mateřské školy Sedlice - třída Klubíčko plnily i nepovinné distanční vzdělávání zde ...

...

Zpětná vazba od rodičů

a protože distanční výuka v mateřských školách probíhá v domácím prostředí, s domácími prostředky a hodně v režii rodičů, tak vám tady poskytneme malou zpětnou vazbu právě od těchto "kolegů a kolegyň" zde ...  

...

Velikonoční výzva aneb vytvořte megavejce 2021
Naše mateřské školy se zapojily do projektu MAP II

Letáček zde...

...

Pozvi zvíře na oběd
Naše mateřské školy se zapojily do projektu královédvorské ZOO:" Pozvi zvíře na oběd!"
Příznivci královédvorského safari mohou nově zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro vybraná zvířata pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize, a to formou finančního daru.

Děkujeme všem dětem a rodičům, že se zapojili a pomohli nakrmit zvířátka v ZOO Dvůr Králové. Za MŠ děti hlasovaly pro ŽELVU OBROVSKOU. Naši výstavku certifikátů jsme zaslali i do ZOO, za kterou nám upřímně poděkovali. Určitě budeme pokračovat dál.
Certifikát zde I Bližší informace zde I Webové stránky projektu zde I Fotogalerie zde

...

Distanční vzdělávání dětí a spolupráce s rodiči v době uzavření MŠ
Obecná informace I Informace k distančnímu vzdělávání I Materiály a úkoly

...

Uzavření škol a mateřských školek

Vážení rodiče, z nařízení vlády ČR budou školky a školy uzavřeny od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021.
Podrobné informace ke vzdělávání předškoláků a žáků základní školy obdržíte do
neděle 28. 2. Více zde ...

...

2021 Karneval - MŠ Sedlice

Letošní karneval byl pestrobarevný, veselý, písničkový, taneční i hravý. Děti se ukázaly ve svých maskách během promenády a i ty nejmladší o své masce dokázaly aspoň malinko mluvit do mikrofonu. Mezi maskami byste našli nejen pohádkové postavy jako Zvonilku, Karkulky, šmoulu, Fifinku ze Čtyřlístku, Sněhurku s trpaslíky, Elsy z Ledového království, princeznu, ale i hasiče, kuchaře, hokejistu, kostlivce, piráta, kočičku, dýni, postavu z Minecraftu, dokonale maskovaného vojáka, berušku, indiánky a kouzelníka. Byl to hezký den.

Fotogelerie zde ...

...

Doba adventní v naší školce - MŠ Sedlice

Vánoční dárek pro rodiče...

Videa zde :

Doba adventní, těšení se na Ježíška 1 Doba adventní, těšení se na Ježíška 2 Doba adventní, těšení se na Ježíška 3

...

Advent v Klubíčku - MŠ Sedlice

Fotogalerie zde ...

...

Arteterapie v Klubíčku a Sluníčku - MŠ Sedlice
Víte, že se dá malovat štětkou na WC, čistícími tampónky, válečkem se štětinami nebo třeba izolepou? My jsme to ve školce zkusily...

Fotogalerie zde ...

...

Nové emailové adresy, rozdělovník
Vážení uživatelé webových stránek, pedagogové, žáci, přátelé školy, instituce a společnosti,
Naše školské zařízení začalo v roce 2019 a 2020 využívat služeb Microsoft 365 Education. Díky tomu mohlo zajistit jak distanční výuku, tak větší komfort a bezpečnost v komunikaci žáků, pedagogů a ostatních pracovníků školského zařízení. Každý zaměstnanec školského zařízení a žáci základní školy od 3. třídy tak mají k dispozici svůj školní Microsoft účet i svojí školní emailovou adresu. Emailové adresy žáků slouží výhradně ke komunikaci uvnitř školského zařízení a k výuce, proto nebudou zveřejňovány. Emailové adresy zaměstnanců jsou již na webových stránkách školy.
S tímto souvisí i změna komunikačních adres navenek. Postupně se budou měnit emailové adresy jednotlivých součástí školského zařízení a postupně budou odbourávány komunikační kanály, které nějakým způsobem již nevyhovují. Budeme se snažit u jednotlivých součástí školského zařízení zajistit přechodné období tak, aby přechod byl plynulý a žádné zprávy se neztratily. Žádáme vás však o používání nových emailových adres co nejdříve po jejich zveřejnění. Přispějete tak k funkčnosti systému a většímu zabezpečení komunikace ... více zde

Děkujeme

...

Provoz vánočních prázdnin v mateřských školách - MŠ Praskačka, MŠ Sedlice

Vážení rodiče, v době vánočních prázdnin budou mateřské školy Praskačka a Sedlice od 23.12. 2020 do 3.1. 2021 uzavřeny. Přerušení provozu bylo projednáno se zřizovatelem.
Děkuji

...

Poděkování rodině Prodanetsových - MŠ Sedlice

Paní učitelky a všechny děti z Mateřské školy v Sedlici moc děkují rodině Prodanetsových za zakoupený a nainstalovaný hrací domek se skluzavkou. Moc si toho vážíme.

...

16.9.2020 Setkání rodičů a dětí z Klubíčka na zahradě MŠ

Se stávajícími a novými dětmi a jejich rodiči jsme se sešli na zahradě mateřské školy. Bylo to hezké slunečné odpoledne.

Fotogalerie zde ...

...

25.9.2020 To, co jen očima nevidíme
A abychom to viděli, pomohly nám mikroskop a různé druhy lup.

– zkoumání mikrobů pod mikroskopem (vzdělávací program pro děti)

Fotogalerie zde ...

...

Školní řád mateřské školy

Řád, kterým se řídí výuka v mateřské škole zde...

...

7.9.2020 od 16:30 Informační rodičovská schůzka v MŠ Sedlice