Úvod » Aktuality pro ročník 2018/2019

16. 01. 2020

 

Aktuality

pro ročník 2019/2020

 

 

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

 


Co nás čeká

 

16.1. Individuální schůzky s rodiči "předškoláků"

...
23.1. Návštěva "předškoláků" 1. třídy ZŠ Praskačka

...
27.1. Beseda pro učitelky a rodiče se speciálním pedagogem Mgr. Soňou Procházkovou, DiS.

Pozvánka zde...

...
6.2. Karneval

 


Stalo se

 

Advent v Klubíčku

To je krásná doba, všude plno světýlek. A co jsme všechno stihli? Upéct a nazdobit perníčky, vyrobit vánoční přání, ozdobit stromeček, pozvat tatínky a maminky na návštěvu do školky, ochutnávat cukroví,... A víte, kdo nás včera navštívil? Přece Ježíšek. Našli jsme od něho pod stromečkem spoustu dárečků. Děkujeme, Ježíšku.

Fotogalerie zde ...

---

11.12. 2019 od 16.00 hodin Klubíčko - Předvánoční posezení s dětmi a rodiči

---

5.12. 2019 Čertíkovský den

V tento den byla ve školce místo dětí spousta andílků a čertíků. Vyrábělo se, tancovalo a rejdilo. Pak se ale ve školce objevili Mikuláš, anděl a čert a ti byli nějací větší. Co myslíte, byli opravdoví?...

Fotogalerie zde...

---

2.12. 2019 Adventní jarmark

Děti a rodiče byli hodně pilní a tak bylo na jarmarku co prodávat. Svícínky, dekorace, záložky do knihy, perníčky, náramky,... A jak se v Čechách říká "bylo narváno". A to nejen na jarmarku, ale i v koutku občerstvení. Výrobky prodávaly děti a rodiče zastávali roli poradců při vracení peněz nazpět. My dospělí jsme se často zasmáli, protože děti by nejraději nevracely nic :-).

Fotogalerie zde ...

---

Sluníčko - Barevný podzim
Tvoření s přírodninami a samostatná práce dětí při řízené činnosti. Konec měsíce byl v duchu trochu strašidelném, ale prosvícený světlem lampiček a kouzelných dýní...

Fotogaleroe zde ...

---

Klubíčko - Upekli jsme svatomartinské rohlíčky
Někdo hlídal čísla na váze, někdo míchal těsto, někdo mlel ořechy, někdo míchal ořechovou náplň, všechny děti rolovaly a všechny ochutnávaly. Upekli jsme tolik rohlíčků, abychom se mohli se všemi ve školce rozdělit. A jestli se nám rohlíčky povedly, to zjistíte na poslední fotografii.

Fotogalerie zde ...

---

31.10.2019 Vánoční focení
Focení je možné i se sourozenci, kteří naši mateřskou školu nenavštěvují a to přednostně od 7.30 hodin.

---

30.10.2019 Dýňobraní
Zahradou se linula vůně dýňové polévky, čaje s citrónem a koření. To se to dlabalo. Práce šla všem od ruky, protože úkoly byly jasně rozdělené. Děti vybíraly dužninu a semínka, mamky a taťkové dokonale ovládali nože různých velikostí či aku vrtačku a dávali dýním vymyšlenou podobu. Vchod do školky nám zdobí dýně více či méně strašidelné, mnohozubé, málozubé i bezzubé, jedna trošku šilhající a jedna v podobě ježka. Dýně mají ale jedno společné - všechny jsou veselé...

Fotogalerie zde ...

---

15.10.2019 Výlet do hradeckých lesů
To byl krásný den. Sluníčko svítilo do podzimně zbarvujícího se lesa a my jsme toho tolik zažili... Viděli jsme spoustu krásných a zvláštních hub, berušku, stavěli jsme domečky, překonávali jsme lesní překážky, navštívili jsme dětský park Rytířské hradiště, kde jsme se posilnili dobrůtkami z domova. Nasbírali jsme různé lesní poklady a přivezli si je do školky.

Fotogalerie zde ...

---

5.10.2019 Vítání občánků
Naše malé děti z Mateřské školy Sedlice pod vedením paní učitelky Jany Klazarové přivítaly v sobotu 5. 10. na Obecním úřadě v Praskačce svým pěveckým vystoupením nově narozené spoluobčánky.

 

---

Klubíčko - Setkání dětí a rodičů na zahradě školky
Počasí nám zrovna moc nepřálo. Bylo chladno a foukal studený vítr. Nám to ale nevadilo. Zahřáli jsme se u ohýnku, opekli si buřtíky, ochutnali dobroty od maminek a byla legrace.

Fotogalerie zde...

---

Klubíčko - Připravili jsme zdravý zeleninový salát
Povídali jsme si o zelenině, vnímali ji zrakem, čichem, hmatem i chutí. Nakonec jsme vytvořili zeleninový salát. Strouhali jsme, krájeli jsme a to se nám líbilo. Skoro všichni jsme ochutnali, někteří z nás si několikrát přidali. Proč skoro všichni? Na paní učitelku nějak nezbylo :-).

Fotogalerie zde...

---

Z Klubíčka

Podívejte se, jak vypadaly první dny ve školce.

Fotogalerie zde ...

 

 


 

Omezení provozu mateřských škol ve dnech