Úvod » Školka Praskačka

01. 01. 2018

Aktuality

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...


 

Co děti dělaly v MŠ Praskačce v měsíci prosinci

V prosinci děti strojily stromeček, z prvního sněhu postavily na zahradě sněhuláka. Do MŠ přišel Mikuláš s nadílkou, děti mu zazpívaly a přednesly čertovské básničky. Děti vyráběly dárečky a přání, učily se koledy, seznámily se s vánočními zvyky a tradicemi (krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek, šupinky, jmelí.
Děti pekly cukroví, nacvičovaly a vyráběly si masky a kulisy na besídku. Do školky přišel Ježíšek, dětem nadělil krásné dárky, všechny děti byly spokojené.

Fotogalerie zde...

 

Co děti dělaly v MŠ Praskačce v měsíci listopadu

Děti se převlékly za strašidla, duchy, příšerky a vyrazily s rodiči a učitelkami na průvod vesnicí. K dětem do MŠ přibyl nový kamarád, maňásek Všudybýlek, děti se s ním seznámily a každý mu popřál něco pěkného na uvítanou. Všechny děti dostaly relaxační polštářky vyplněné pohankou, s kterými budou cvičit, hrát si a spinkat. Předškoláci navštívily prvňáčky v ZŠ a sledovaly jak se naučily číst, psát a počítat. Všichni jsme navštívily kamarády v MŠ Sedlice a společně sledovaly divadelní pohádku O Peciválovi. Děti si vyráběly draky, cvičily, hrály si, tvořily stavby, venku běhaly, hrály honičky a sledovaly měnící se počasí.

Fotogalerie zde...

 

Co děti dělaly v Mateřské škole v Praskačce v říjnu.
V barevném podzimu děti tvořily podzimní skřítky, otiskovaly listy, míchaly barvy, vyráběly houby z papíru, keramiky a pekly je z lineckého těsta. Dramatizovaly pohádku O kohoutkovi a slepičce, O řepě. Poznávaly a ochutnávaly ovoce a zeleninu, z ovoce vařily kompot, pekly štrůdl a ze zeleniny tvořily obrázky a panáčky. Na jablíčka pletly košíky z papíru. Děti také tančily mazurku, běhaly, zpívaly písničky, stavěly z kostek hrady, malovaly, kreslily, stříhaly, lepily a hlavně si hrály.

Fotogalerie zde ...

 

16.10.2017 Změna emailových adres pro mateřské školy

Vážení uživatelé našich stránek, chtěli bychom vás tímto upozornit na změnu emailových adres pro mateřské školy Praskačka a Sedlice. Nově budou užívat tyto adresy.

MŠ Praskačka : mspraskacka60@seznam.cz

MŠ Sedlice : mssedlice13@seznam.cz

 

Co děti dělaly v Mateřské škole v Praskačce v září

Nové děti se velice rychle adaptovaly na prostředí mateřské školy, seznamovaly se s kamarády, objevovaly nové hračky a zvládly spinkat bez maminek. Všechny děti se zapojily do výzdoby školy, seznámily se s celoročním projektem:" Voda je vzácný poklad", pojmenovaly si vodníčka, který bude dohlížet na všechny aktivity po celý rok. Děti spolupracovaly ve skupině na zadaném úkolu, kreslily, malovaly, tvořily, cvičily, tančily, zpívaly, dramatizovaly pohádku, poslouchaly Vltavu od B. Smetany a hlavně si hrály.

Fitigalerie zde ...

 

Omezení provozu mateřských škol ve dnech

29. 9. 2017 – provoz zajišťuje MŠ Sedlice 22. 12. 2017 – 1.1. 2018 MŠ uzavřeny – vánoční prázdniny (nástup do MŠ 2.1. 2018)
26. – 27. 10. 2017 – provoz zajišťuje MŠ Sedlice 29. 3. 2018 – provoz zajišťuje MŠ Sedlice
30. 4. 2018 – provoz zajišťuje MŠ Praskačka