Úvod » Školka Praskačka

20. 06. 2019

Aktuality

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

 


Co nás čeká

 

 


Stalo se

 

Olympiáda MŠ Sedlice a MŠ Praskačka
Pro děti z MŠ jsme uspořádaly sportovní dopoledne. Děti házely, běhaly, skákaly v pytli, zdolávaly překážky, házely na cíl atd. Všechny děti si vysoutěžily medaile a diplomy. Překvapením ke dni dětí byl příjezd zmrzlináře, který dětem natočil vanilko-meruňkovou zmrzlinu.

Fotogalerie zde ...

 

Výlet do Mirakula u Milovic
Všichni jsme si zábavný park moc užili, počasí nám vyšlo ukázkové. Všem vřele doporučujeme.

Fotogalerie zde ...

 

Výsledky přijímacího řízení do mateřských škol 2019

Výsledky přijímacího řízení  zde ...

 

Kriteria pro přijetí k předškolnímu vzdělávání
Ředitelka Základní školy a mateřské školy Praskačka, jejíž činnost vykonává, stanovuje pravidla pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2019/2020 zde...
Žádost o přijetí pdf. zde..., docx. zde...

 

Čarodějnický den v mateřské škole
V mateřské škole jsme i letos měli čarodějnický den, přilétlo spoustu krásných čarodějnic a čarodějníků. Počasí nám nepřálo, proto jsme všechny soutěže, úkoly a tancování musely uspořádat ve třídě.Děti se seznamovaly s touto tradicí, rozlišovaly dobré a špatné. Ráno každý čaroděj dostal čarodějnický průkaz do kterého získával razítka za splněné úkoly ve víceboji. Čarovalo se, učily se zaklínadla. Na stanovištích pak plnily různé úkoly - zdolávaly na koštěti dlouhou cestu plnou překážek, pomáhaly čarodějnici vařit lektvar proti zlobení, přenášet na lžíci dračí vejce, chodily po spícím hadovi, tančily, házely koštětem na cíl. Slet se vydařil a děti si kromě zážitků odnesly účastnický list a želé pavoučka.
Předškoláci jako každý rok zůstávali ve školce, kde pokračoval čarodějnický rej. Déšť nám nedovolil opékat buřtíky na ohni, proto jsme je opekli na pánvi, i tak všem chutnalo. Potom se mohli vydat strašit do prostor sklepa a vydat se ven na stezku odvahy a plnit úkoly připravené od čarodějnice Kanimůry. Všechny úkoly předškoláci splnili a na konci stezky našli poklad.

Fotogalerie zde ...

 

Psí agility
S dětmi jsme se vydali autobusem do Sedlice na hřiště, kde na nás čekali pejskové a ukázali nám co všechno dovedou. Děti si mohly vyzkoušet vodit pejsky přes překážky, ve slalomu a nalákat je do tunelu. Všechny překážky si děti vyzkoušely a uznaly že to je velmi náročné. Počasí nám přálo, dětem se vystoupení moc líbilo. Děkujeme majitelkám pejsků za ukázku.

Foto zde ...

 

Hasík CZ - výchova dětí v oblasti požární ochrany
Do mateřské školy přišli profesionální hasiči, pan Rybička s kolegyní paní Wildtovou. Měli připravené zajímavé povídání o svém povolání i s praktickými ukázkami, přinesli dětem na ukázku hasičskou výzbroj a výstroj. Děti se mohly obléci do obleků a venku si vyzkoušet zásah s hadicemi. Od toho dne asi polovina dětí už má jasno, čím se asi stanou.

Fotogalerie zde ...

Na stránky projektu zde ...

 

Projekt: " Rodiče čtou dětem české pohádky"
Měsíc březen je často označován jako měsíc knihy. Minulý školní rok jsme připravily projekt: Rodiče čtou dětem české pohádky. V tomto školním roce bychom rády pokračovaly. Vždy v pátek jsou podle abecedy vybrány děti, kteří si odnesou domů instrukce, podle kterých se mohou rodiče řídit, (popř. pohádkovou knihu, kterou si dítě vybere ve školce).
V pondělí si dítě knihu přinese do školky a kamarádům pohádku převypráví, každý dle svých možností, schopností a věku.
Do projektu zapojujeme návštěvu spisovatelky dětských knih a návštěvu místní knihovny.

Fotogalerie zde ...

 

6.5.2019 od 14.30 hodin - Zápis do mateřské školy Praskačka
Základní škola a mateřská škola Praskačka vyhlašuje zápis do mateřské školy Sedlice v termínu 6.5.2019 od 14:00 hodin. Více zde ...

 

Co děti dělaly v měsíci březnu:
Děti se zúčastnily nejprve třídního, pak školního kola zpěváčka. Od začátku března se děti s rodiči zapojily do projektu Rodiče čtou dětem české pohádky, navštívily místní knihovnu a přivítaly paní spisovatelku dětských knih. Dále děti tvořily jarní květiny, sely semínka, také děti navštívilo štěňátko naší Elišky školnice. V MŠ byl již tradičně velikonoční jarmark, děti s rodiči přinesli mnoho pěkných výrobků a dobrot k prodeji.

Fotogalerie zde ...

 

23.4.2019 Praskačský zpěváček 18. ročník

23. dubna 2019 proběhl na naší škole 18.ročník pěvecké soutěže Praskačský zpěváček. Zúčastnilo se ho 105 zpěváků ze 14 mateřských a základních škol. Každoročně se počet soutěžících zvyšuje, což je velmi milé, ale také organizačně dost náročné.
Všechny jsme se pečlivě a zodpovědně na tento den připravovaly ... více zde ...

 

Všudybýlkova zahrada

Obec Praskačka využila možnost čerpání finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR na projekt Všudybýlkova zahrada aneb Studie řešení zahrady v MŠ Praskačka. Cílem projektu je  ...

Více zde ...

 

11.4.2019 Velikonoční jarmark

Srdečně Vás zveme dne 11. dubna od 16:30 hodin do Mateřské školy. Děti si s rodiči doma připraví velikonoční dobrůtky, drobnosti, dekorace a za drobné peníze si své výtvory prodají. Přijďte si s námi užít pěkné odpoledne, ochutnat dobrůtky, nebo si zakoupit něco pěkného.

Pozvánka zde...

Fotogalerie zde ...

 

5.4.2019 Výlet vlakem do Chlumce nad Cidlinou
V pátek 5. dubna jsme se s dětmi vydali vlakem do Chlumce nad Cidlinou na velikonoční výstavu do kostela Nejsvětější Trojice s názvem Symboly Velikonoc. Děti si užily jízdu vlakem, dozvěděly se zajímavé věci o velikonočních symbolech a ještě si stihly pohrát na dětském hřišti.

Fotogalerie zde ...

 

19.3.2019 Školní kolo zpěváčka

Vybraní zpěváčci ze školky se zúčastnili školního kola v ZŠ a nejlepší pokračují do hlavní soutěže, která se koná 23. 4. 2019.

Fotogalerie zde ...

 

Praskačský zpěváček třídní kolo
Děti v mateřské škole trénovaly písničky, které mají rády a vyzkoušely si jaké to je, zazpívat před publikem na třídním kole zpěváčka.

Fotogalerie zde ...

 

2019 Karneval
V mateřské škole se konal karneval, součástí byla promenáda a představení masek, soutěže a tanec. Na každého čekala odměna.

Fotogalerie zde ...

 

Řemesla a povolání
K tématu řemesla a povolání jsme zařadili návštěvy místních řemeslníků a podnikatelů. Děti navštívily autoservis p. Burda, kadeřnictví p. Brandejsová, pedikúra, opravnu zemědělských strojů p. Koutník a truhlárnu p.Tománek. Děkujeme všem, za milé přivítání a za předání zajímavých informací o jejich řemeslu.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v měsíci únoru
Děti opakovaly barvy, tvary, seznamovaly se s materiály, sledovaly pokusy. Ve školce slavily červený, srdíčkový den, kdy si děti přinesly z domova krásná vyrobená srdíčka z různých materiálů. Děkujeme rodičům za pomoc.
Dále se seznamovaly s různými řemesly a povoláními, slavily karneval.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v měsíci lednu
V lednu si děti připomněly svátek tří králů, učily se kouzlit s profesionálem, jezdily na kluzácích na kopečku a také hrály hokej. Donesly dobroty zvířátkům do lesíka, přivítaly pana myslivce ve školce. Dále představily své záliby a koníčky kamarádům. Děti slavily narozeniny a svátky kamarádů, učily se básničky, písničky a tanečky. Kreslily, malovaly a tvořily z papíru.

Fotogalerie zde ...

 

Záliby a koníčky dětí v MŠ
Děti z mateřské školy se věnují mnoha zájmům, koníčkům a zálibám, tomuto tématu jsme se věnovali celý týden. Děti si nosily všechny potřebné pomůcky, výstroj a vybavení k jejich činnostem. Kamarádům o své zálibě povyprávěly a předvedly co rády dělají. Děti plavou, lyžují, cvičí, chodí na balet, někdo hraje fotbal, někdo se rád převléká do kostýmů, někdo rád nosí košile s kravatou a někdo má rád letadla, traktory a někdo je kutil.

Fotogalerie zde ...

 

Návštěva pana myslivce ve školce

Děti se chtěly dozvědět co dělají zvířátka v lese v zimě, proto paní učitelky pozvaly odborníka, pana myslivce Mouleho.
Pan myslivec přinesl mnoho zajímavých věcí, trofej srnce, lišky, dalekohled a vábničky. Dětem vše předvedl, vysvětlil a vše si také mohly vyzkoušet. Beseda se všem moc líbila, nejvíce vábení divokého prasete. Celou dobu vládla přátelská a veselá atmosféra.

Fotogalerie zde ...

 

Vánoční provoz mateřských škol Praskačka a Sedlice
Mateřské školy budou uzavřeny:od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019. Mateřské školy otevřeny: od 3. 1. 2019

 

17. 12.2018 rozbalování dárků ve školce

 

Co děti dělaly v měsíci prosinci
Děti si v prvních prosincových dnech ustrojily vánoční stromeček a přivítaly ve školce Mikuláše, čerta a anděla. Připravovaly se na vánoční besídku, pekly cukroví, nacvičovaly koledy a básničky. Pro rodiče přichystaly občerstvení. Připomněly si vánoční tradice, tvořily dárečky a přáníčka. Děti se nejvíce těšily na dárečky od ježíška do MŠ, které si rozbalily a něco malého si také odnesly domů. Děti nezapomněly podarovat zvířátka v lese, donesly jim kaštany, žaludy a šišky. Na závěr roku navštívili předškoláci třídu paní ředitelky na ZŠ, kde se zapojili do výuky.

Fotogalerie zde ...

 

13. 12.2018 vánoční posezení s tvořením

Pozvánka zde ...

 

5.12.2018 Návštěva Mikuláše, čerta a anděla v MŠ
Naši školku navštívil tradičně Mikuláš s andělem a čertem. Děti jim zatančily mazurku, zazpívaly písničky a zarecitovaly básničky, andílek je odměnil nadílkou.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v měsíci listopadu
Děti se převlékly za strašidla, bubáky a společně s rodiči vyrazily jako průvod vesnicí. Děti přivítaly svatého Martina, seznámily se s tradicemi, pozorovaly počasí, sledovaly pokusy s vodou a výbuch barevné sopky. Školka měnila každý den barvy a děti oblečení. Předškoláci vycestovali do HK kde se zúčastnili divadla v anglickém jazyce. Jinak si děti hrály, zpívaly, tvořily z papíru, cvičily a hrály stolní hry.

Fotogalerie zde ...

 

3. 12.2018 strojení stromečku ve školce

 

28.11.2018 - Návštěva divadla Velryba

Pro předškoláky

 

20.11.2018 Volba členů školské rady za rodiče

V rámci Informací pro rodiče (třídních schůzek) proběhne volba nových členů školské rady, kteří jsou voleni jako zástupci rodičů z řad rodičů. V mateřských školkách proběhne volba v rámci předání a převzetí dětí po celý den.

Seznam nominovaných zájemců zde ...

 

1.11.2018 Dýňobraní
Ve čtvrtek 1. listopadu se u školky sešly strašidla, bubáci, duchové a příšerky. Spolu s dětmi a rodiči jsme během průvodu po vesnici postrašily každého kdo nás potkal. Po procházce si každý mohl ochutnat dýňovou polévku, na děti čekala sladká odměna a malý dáreček. Anetka s maminkou přinesly pro kamarády upečené perníčky. Děkujeme všem rodičům za krásné vydlabané dýně a účast na akci.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v MŠ Praskačka v říjnu 2018

Děti navštívily divadelní představení v MŠ v Sedlice, tvořily ze dřeva v dřevíčkové dílně a navštívily v Osicích domácí hospodářství s mnoha zvířaty. Ve školce tvořily z přírodnin, vyráběly si náramnky ze dřevěných korálků, otiskovaly, modelovaly tvořily draky, počítaly, soutěžily, pracovaly ve skupině, přály kamarádům k narozeninám, seznámily se s českou hymnou a českou vlajkou, dozvěděly se o založení a oslavách české republiky. Venku si užívaly na prolézačkách, na zahradě a na hřišti.

Fotogalerie zde ...

 

29. - 30.10.2018 Provoz MŠ Praskačka a MŠ Sedlice omezen

 

1.11.2018 od 17:00 - Dýňové slavnosti ve školce
Odpolední setkání strašidelných masek, průvod po vesnici. Od pondělí 22. 10. můžete nosit vydlabané dýně, které si vystavíme u mateřské školy.

Pozvánka na Dýňobraní zde ...

 

Přiobjednání fotografii
Nabízíme rodičům možnost přiobjednání fotografií jejich dětí.

 

19.10.2018 - Návštěva logopedky paní PhDr. Petry Bendové,Ph.D.
Konzultace s rodiči

 

18.10.2018 - Návštěva rodinného hospodářství v Osicích
Dnes jsme se vydali do Osic na návštěvu soukromého hospodářství. Děti byly seznámeny od hospodáře s bezpečností a pak už se mohly vydat na prohlídku. Nejdříve viděly kravičky, telátka, býky. Potom šly ke kachnám a králíčkům. Na závěr si děti hospodář vyzkoušel co se naučily. Děti také hrabaly seno a skákaly přes balíky slámy. Moc se nám všem v hospodářství líbilo.

Fotogalerie zde ...

 

Do 17.10.2018 - Platba školného

Připomínáme platbu školného do 17. října.

 

10.10.2018 Dřevíčková dílna v Sedlici

S dětmi jsme jeli autobusem do MŠ Sedlice, kde se jedna místnost proměnila v truhlářskou dílnu. Tam už čekal pan Marek, který děti vhodně motivoval, v klidu vysvětlil, ukázal a pomohl. Děti se seznámily s nástroji, které běžně nepoužívají (pilníky, smirkové papíry, ruční vrtačky, dřevěná kladívka), a každý si vyrobil ježečka ze dřeva se čtyřmi kolečky. Na dřevěné sjezdové dráze ho děti s nadšením vyzkoušely a odnesly si ho domů. Také spolupracovaly na výrobě srdíčka pro maminku.

Fotogalerie zde ...

 

3.10.2018 Divadelní představení
Dne 3.10. se v MŠ Sedlice odehrálo divadlo s názvem „Jak Matěj vysvobodil vítr“, kterého se zúčastnily jak děti z MŠ Sedlice, tak z MŠ Praskačka. Celým příběhem provázel Kašpárek, se kterým děti komunikovaly, odpovídaly mu na jeho otázky nebo mu pomáhaly. Příběh se dětem moc líbil a celé divadlo si velmi užily.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v MŠ Praskačka v září
Po prázdninách zas, nastal školky čas, je část básničky kterou se děti učily. Nové děti se rychle zařadily mezi kamarády, seznámily se s pravidly ve školce, objevovaly nové hračky, učily se jména kamarádů. Všechny děti cvičily, soutěžily, zpívaly, tančily, poznávaly druhy ovoce a zeleniny, vařily, ochutnávaly, tvořily ze dřívek, z přírodnin, nacvičovaly správný úchop tužky, kreslily, hrály si atd.

Fotogalerie zde ...

 

Program činností pro školní rok 2018/2019

Co budeme dělat ve školním roce 2018/2019? Předběžně se to dozvíte zde ...

 

 

Informace z ročníku 2017/2018 byly přesunuty do archivu zde ... 

 

Tady už čekáme na informace k novému školnímu roku

 

 

 

Omezení provozu mateřských škol ve dnech

29. - 30.10.2018 Provoz MŠ Praskačka a MŠ Sedlice omezen