Úvod » Školka Praskačka

17. 03. 2019

Aktuality

 

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

 


Co nás čeká

 

6.5.2019 od 14.30 hodin - Zápis do mateřské školy Praskačka
Základní škola a mateřská škola Praskačka vyhlašuje zápis do mateřské školy Sedlice v termínu 6.5.2019 od 14:00 hodin. Více zde ...

 


Stalo se

 

Záliby a koníčky dětí v MŠ
Děti z mateřské školy se věnují mnoha zájmům, koníčkům a zálibám, tomuto tématu jsme se věnovali celý týden. Děti si nosily všechny potřebné pomůcky, výstroj a vybavení k jejich činnostem. Kamarádům o své zálibě povyprávěly a předvedly co rády dělají. Děti plavou, lyžují, cvičí, chodí na balet, někdo hraje fotbal, někdo se rád převléká do kostýmů, někdo rád nosí košile s kravatou a někdo má rád letadla, traktory a někdo je kutil.

Fotogalerie zde ...

 

Návštěva pana myslivce ve školce

Děti se chtěly dozvědět co dělají zvířátka v lese v zimě, proto paní učitelky pozvaly odborníka, pana myslivce Mouleho.
Pan myslivec přinesl mnoho zajímavých věcí, trofej srnce, lišky, dalekohled a vábničky. Dětem vše předvedl, vysvětlil a vše si také mohly vyzkoušet. Beseda se všem moc líbila, nejvíce vábení divokého prasete. Celou dobu vládla přátelská a veselá atmosféra.

Fotogalerie zde ...

 

Vánoční provoz mateřských škol Praskačka a Sedlice
Mateřské školy budou uzavřeny:od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019. Mateřské školy otevřeny: od 3. 1. 2019

 

17. 12.2018 rozbalování dárků ve školce

 

Co děti dělaly v měsíci prosinci
Děti si v prvních prosincových dnech ustrojily vánoční stromeček a přivítaly ve školce Mikuláše, čerta a anděla. Připravovaly se na vánoční besídku, pekly cukroví, nacvičovaly koledy a básničky. Pro rodiče přichystaly občerstvení. Připomněly si vánoční tradice, tvořily dárečky a přáníčka. Děti se nejvíce těšily na dárečky od ježíška do MŠ, které si rozbalily a něco malého si také odnesly domů. Děti nezapomněly podarovat zvířátka v lese, donesly jim kaštany, žaludy a šišky. Na závěr roku navštívili předškoláci třídu paní ředitelky na ZŠ, kde se zapojili do výuky.

Fotogalerie zde ...

 

13. 12.2018 vánoční posezení s tvořením

Pozvánka zde ...

 

5.12.2018 Návštěva Mikuláše, čerta a anděla v MŠ
Naši školku navštívil tradičně Mikuláš s andělem a čertem. Děti jim zatančily mazurku, zazpívaly písničky a zarecitovaly básničky, andílek je odměnil nadílkou.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v měsíci listopadu
Děti se převlékly za strašidla, bubáky a společně s rodiči vyrazily jako průvod vesnicí. Děti přivítaly svatého Martina, seznámily se s tradicemi, pozorovaly počasí, sledovaly pokusy s vodou a výbuch barevné sopky. Školka měnila každý den barvy a děti oblečení. Předškoláci vycestovali do HK kde se zúčastnili divadla v anglickém jazyce. Jinak si děti hrály, zpívaly, tvořily z papíru, cvičily a hrály stolní hry.

Fotogalerie zde ...

 

3. 12.2018 strojení stromečku ve školce

 

28.11.2018 - Návštěva divadla Velryba

Pro předškoláky

 

20.11.2018 Volba členů školské rady za rodiče

V rámci Informací pro rodiče (třídních schůzek) proběhne volba nových členů školské rady, kteří jsou voleni jako zástupci rodičů z řad rodičů. V mateřských školkách proběhne volba v rámci předání a převzetí dětí po celý den.

Seznam nominovaných zájemců zde ...

 

1.11.2018 Dýňobraní
Ve čtvrtek 1. listopadu se u školky sešly strašidla, bubáci, duchové a příšerky. Spolu s dětmi a rodiči jsme během průvodu po vesnici postrašily každého kdo nás potkal. Po procházce si každý mohl ochutnat dýňovou polévku, na děti čekala sladká odměna a malý dáreček. Anetka s maminkou přinesly pro kamarády upečené perníčky. Děkujeme všem rodičům za krásné vydlabané dýně a účast na akci.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v MŠ Praskačka v říjnu 2018

Děti navštívily divadelní představení v MŠ v Sedlice, tvořily ze dřeva v dřevíčkové dílně a navštívily v Osicích domácí hospodářství s mnoha zvířaty. Ve školce tvořily z přírodnin, vyráběly si náramnky ze dřevěných korálků, otiskovaly, modelovaly tvořily draky, počítaly, soutěžily, pracovaly ve skupině, přály kamarádům k narozeninám, seznámily se s českou hymnou a českou vlajkou, dozvěděly se o založení a oslavách české republiky. Venku si užívaly na prolézačkách, na zahradě a na hřišti.

Fotogalerie zde ...

 

29. - 30.10.2018 Provoz MŠ Praskačka a MŠ Sedlice omezen

 

1.11.2018 od 17:00 - Dýňové slavnosti ve školce
Odpolední setkání strašidelných masek, průvod po vesnici. Od pondělí 22. 10. můžete nosit vydlabané dýně, které si vystavíme u mateřské školy.

Pozvánka na Dýňobraní zde ...

 

Přiobjednání fotografii
Nabízíme rodičům možnost přiobjednání fotografií jejich dětí.

 

19.10.2018 - Návštěva logopedky paní PhDr. Petry Bendové,Ph.D.
Konzultace s rodiči

 

18.10.2018 - Návštěva rodinného hospodářství v Osicích
Dnes jsme se vydali do Osic na návštěvu soukromého hospodářství. Děti byly seznámeny od hospodáře s bezpečností a pak už se mohly vydat na prohlídku. Nejdříve viděly kravičky, telátka, býky. Potom šly ke kachnám a králíčkům. Na závěr si děti hospodář vyzkoušel co se naučily. Děti také hrabaly seno a skákaly přes balíky slámy. Moc se nám všem v hospodářství líbilo.

Fotogalerie zde ...

 

Do 17.10.2018 - Platba školného

Připomínáme platbu školného do 17. října.

 

10.10.2018 Dřevíčková dílna v Sedlici

S dětmi jsme jeli autobusem do MŠ Sedlice, kde se jedna místnost proměnila v truhlářskou dílnu. Tam už čekal pan Marek, který děti vhodně motivoval, v klidu vysvětlil, ukázal a pomohl. Děti se seznámily s nástroji, které běžně nepoužívají (pilníky, smirkové papíry, ruční vrtačky, dřevěná kladívka), a každý si vyrobil ježečka ze dřeva se čtyřmi kolečky. Na dřevěné sjezdové dráze ho děti s nadšením vyzkoušely a odnesly si ho domů. Také spolupracovaly na výrobě srdíčka pro maminku.

Fotogalerie zde ...

 

3.10.2018 Divadelní představení
Dne 3.10. se v MŠ Sedlice odehrálo divadlo s názvem „Jak Matěj vysvobodil vítr“, kterého se zúčastnily jak děti z MŠ Sedlice, tak z MŠ Praskačka. Celým příběhem provázel Kašpárek, se kterým děti komunikovaly, odpovídaly mu na jeho otázky nebo mu pomáhaly. Příběh se dětem moc líbil a celé divadlo si velmi užily.

Fotogalerie zde ...

 

Co děti dělaly v MŠ Praskačka v září
Po prázdninách zas, nastal školky čas, je část básničky kterou se děti učily. Nové děti se rychle zařadily mezi kamarády, seznámily se s pravidly ve školce, objevovaly nové hračky, učily se jména kamarádů. Všechny děti cvičily, soutěžily, zpívaly, tančily, poznávaly druhy ovoce a zeleniny, vařily, ochutnávaly, tvořily ze dřívek, z přírodnin, nacvičovaly správný úchop tužky, kreslily, hrály si atd.

Fotogalerie zde ...

 

Program činností pro školní rok 2018/2019

Co budeme dělat ve školním roce 2018/2019? Předběžně se to dozvíte zde ...

 

 

Informace z ročníku 2017/2018 byly přesunuty do archivu zde ... 

 

Tady už čekáme na informace k novému školnímu roku

 

 

 

Omezení provozu mateřských škol ve dnech

29. - 30.10.2018 Provoz MŠ Praskačka a MŠ Sedlice omezen