Úvod » Školka Praskačka

14. 01. 2021

Aktuality 2020/2021

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

...

Informace k organizaci ukončení školního roku 2019/2020

odrážka

Běžný provoz mateřských škol bude do úterý 30.6. 2020

odrážka

Prázdninový provoz začíná v MŠ Sedlice od středy 1.7. do 10.7. 2020

odrážka

Prázdninový provoz v MŠ Praskačka bude od 17.8. do 31.8. 2020

odrážka

Mateřské školy budou uzavřeny od 13.7. do 14.8. 2020

odrážka

Běžný provoz mateřských škol bude zahájen od úterý 1.9. 2020

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2020 – 2021

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2020 – 2021 zde ...

 


Co nás čeká 

 

Čertovská stezka s nadílkou
...

Vánoční stezka s dárečkem

...

Provoz vánočních prázdnin v mateřských školách - MŠ Praskačka, MŠ Sedlice

Vážení rodiče, v době vánočních prázdnin budou mateřské školy Praskačka a Sedlice od 23.12. 2020 do 3.1. 2021 uzavřeny. Přerušení provozu bylo projednáno se zřizovatelem.

...

 


Stalo se

 

Ježíšek ve školce - MŠ Praskačka ֍
Ve čtvrtek 17.12. nás navštívil Ježíšek. Celý den jsme si užívali vánoční atmosféru. Povidali jsme si o tradicích, rozkrojili jablíčka, abychom zjistili, jestli budeme další rok zdraví a šťastní. Poslouchali vánoční koledy. Ježíšek pro naše hodné děti nechal pod stromečkem krásné, kreativní a zajímavé dárky. Děti z nich měly obrovskou radost a celý den si hrály s novými hračkami. Moc děkujeme Ježíškovi a doufáme, že i příští rok nás navštíví.

Fotogalerie zde ...

...

Čertovský rej - MŠ Praskačka
Na čertovský rej se děti pečlivě připravily. Již od ranních hodin přicházely převlečeni za čertíky a čertice, ale našli se i mezi nimi andílci a společně se těšili na dopolední program. Při kterém nechyběl čertovský taneček, soutěže a promenáda a představení kostýmů.

Fotogalerie zde ...

...

První sníh - MŠ Praskačka
Jako každý rok se děti ze školky těšily na první sníh. Letos se nám trochu zpozdil, ale o to větší byla radost, když napadl. Děti si ho náležitě užily na Všudybýlkově zahradě. Nechybělo stavění sněhuláků a pořádná koulovačka. Tradičně ani jedna rukavička nezůstala suchá. ❄⛄

Fotogalerie zde ...

...

Nové emailové adresy, rozdělovník
Vážení uživatelé webových stránek, pedagogové, žáci, přátelé školy, instituce a společnosti,
Naše školské zařízení začalo v roce 2019 a 2020 využívat služeb Microsoft 365 Education. Díky tomu mohlo zajistit jak distanční výuku, tak větší komfort a bezpečnost v komunikaci žáků, pedagogů a ostatních pracovníků školského zařízení. Každý zaměstnanec školského zařízení a žáci základní školy od 3. třídy tak mají k dispozici svůj školní Microsoft účet i svojí školní emailovou adresu. Emailové adresy žáků slouží výhradně ke komunikaci uvnitř školského zařízení a k výuce, proto nebudou zveřejňovány. Emailové adresy zaměstnanců jsou již na webových stránkách školy.
S tímto souvisí i změna komunikačních adres navenek. Postupně se budou měnit emailové adresy jednotlivých součástí školského zařízení a postupně budou odbourávány komunikační kanály, které nějakým způsobem již nevyhovují. Budeme se snažit u jednotlivých součástí školského zařízení zajistit přechodné období tak, aby přechod byl plynulý a žádné zprávy se neztratily. Žádáme vás však o používání nových emailových adres co nejdříve po jejich zveřejnění. Přispějete tak k funkčnosti systému a většímu zabezpečení komunikace ... více zde

Děkujeme

...

Helloween 2020 - MŠ Praskačka

Fotogalerie zde ...

...

Barevný a slunečný podzim na Všudybýlkově zahradě - MŠ Praskačka
Děti poznávaly a pozorovaly různé přírodniny a podzimní plody. Třídily nasbírané lístečky podle jejich tvarů a barev, soutěžily, vařily v naší venkovní kuchyňce, vytvářely podzimní obrázky a koláže a také se zapojily do hrabání listí na zahradě.

Fotogalerie zde ...

...

Barevný týden - MŠ Praskačka
Celý týden ve školce byl ve znamení barev. Na každý den byla určena jedna barva. Pondělí - žlutá, úterý - zelená, středa - bílá, čtvrtek - hnědá a pátek- jakákoliv barva. Děti a paní učitelky byly v dané barvě oblečeny. Hráli jsme spoustu her, tvořili sluníčka a duhu..., poslouchali pohádky, naučili jsme se básničky, barvy, povídali jsme si o svatém Martinovi. Celý týden byl veselý, plný barviček a my jsme si ho moc užili!

Fotogalerie zde ...

...

6.10.2020 Všudybýlkova zahrada - Stromy
V rámci projektu Všudybýlkova zahrada byla naplánovaná výsadba stromů. Byly vybrány jedlé kaštany, které rodiče s dětmi 6.10. vysadili. Děti se nyní budou o stromy starat, protože potřebují hodně vody. Děkujeme zúčastněným rodičům a jejich dětem za pomoc.

Fotogalerie zde ...

...

25.9.2020 Vzdělávací projekt- to, co očima nevidíme...
Děti zkoumaly pod opravdovým mikroskopem, jak vypadá muší noha, cukr, mušle, různé koření, slupka cibule, beruška, kamínky, mech,.... Děti se dozvěděly, proč je důležité dodržovat hygienu, zakrývat si při kašli pusu rukou,mýt si ruce, proč se někdy musí dělat u paní doktorky výtěr z krku a kam pak ten výtěr putuje.
Oblíbené u dětí bylo i zvětšovací zrcadlo, stolní lupa a malé lupičky, kterými prozkoumaly vše co ve školce bylo možné. ☺

P.S. : Na některých fotkách se vám může zdát, že se jedná o děti spící. Ne, ne, zdání klame, jsou to děti zkoumající ☺

Fotogalerie zde ...

...

2020 První týden ve školce
První týden ve školce byl ve znamení barevných triček,děti si vyrobily a nazdobily barevné papírové tričko se svým jménem. Nové děti se velmi rychle adaptovaly na nové prostředí mateřské školy,seznamovaly se s kamarády, objevovaly nové hračky, zkusily a zvládly spinkat bez maminek.

Fotogalerie zde ...

...

2020 Všudybýlkova zahrada po prázdninách - MŠ Praskačka
Na děti z naší školky čekalo po prázdninách překvapení. Děti se seznámily s nově zrekonstruovanou a dokončenou,,Všudybýlkovou "zahradou. Všechny nové zahradí prvky hnedka musely vyzkoušet a prozkoumat.

Fotogalerie zde ...

...

Školní řád mateřské školy

Řád, kterým se řídí výuka v mateřské škole zde...

...

 

8.9.2020 od 16:30 Informační rodičovská schůzka v MŠ Praskačka

...

Program pro školní rok 2020/2021

Program aktivit a akcí pro školní rok 2020/2021 zde ...