Úvod » Školka Praskačka

02. 07. 2021

Aktuality 2020/2021

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2020 – 2021

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2020 – 2021 zde ...

...

Školné v mateřských školách pro školní rok 2021 – 2022 ֍

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2021 – 2022 zde ...

 


 

Co nás čeká

 


Stalo se

 

Arteterapie- Hradecký venkov ֍
Děti si společně s vílou Eliškou vyzkoušely, že nemusí u barev jenom sedět a malovat štětcem. Objevovaly nekonečné čarování s barvami. Zkusily si, jaké to je malovat válečkem, dříky, WC štětkou, kartáčkem od řasenky,houbičkou na nádobí a nechyběla ani izolepa. Děti si tvoření velmi užily což bylo vidět i na rukách dětí, které byly celé od barev.

Fotogalerie zde ...

...

Rozhodnutí o přijetí dětí do mateřských škol Praskačka a Sedlice pro školní rok 2021/ 2022

Rozhodnutí o přijetí dětí do mateřských škol Praskačka a Sedlice pro školní rok 2021/ 2022 zde ...

...

20.5.2021 Výlet do ZOO Dvůr Králové
20. května jsme uskutečnily výlet do ZOO Dvůr Králové. Samotná cesta autobusem byla pro děti zážitkem. Po příjezdu jsme se nejdříve usadili na lavičkách a děti se posilnily svačinkou. Po svačině jsme se mohli pustit do prohlídky exotických zvířat. Počasí nám přálo tak jsme mohli pozorovat všechna zvířata ve výběhu. Výlet se opravdu vydařil, děti si na zpáteční cestě do MŠ vyprávěly, jaké zvířátko se jim nejvíce líbilo.

Fotogalerie zde ...

...

Čarodějnice 2021 
Ve čtvrtek 29.4.se do naší školky slétli čarodějnice a čarodějové z různých zemí.Po svačině na čarodějnice a čarodějě čekalo plnění a zdolávání různých úkolů, v nichž museli předvést své čarodějnické schopnosti. Po jejich splnění obdrželi čarodějnický diplom a sladkou dobrotu.
Fotogalerie zde ...

...

Zápis do mateřských škol Praskačka

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022. Zápisy budou probíhat v měsíci květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Informace k zápisu I Kritéria k přijetí I Žádost Word I Žádost PDF I Čestné prohlášení Word

V prohlížeči Microsoft Edge se u wordového souboru otevře v levém dolním rohu nabídka, kde si můžete soubor otevřít nebo uložit. V prohlížeči Google Chrome je třeba přidat Rozšíření prohlížeče a můžete soubor v prohlížeči i editovat. Naleznete jej zde...

...

Informace o provozu mateřských škol od 26.4.2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 19. dubna 2021 byla vydána: změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021

Více čtěte zde ...

...

Distanční vzdělávání dětí a spolupráce s rodiči v době uzavření MŠ
Obecná informace I Informace k distančnímu vzdělávání I Materiály a úkoly

... 

Velikonoční výzva aneb vytvořte megavejce 2021
Naše mateřské školy se zapojily do projektu MAP II

Letáček zde...

...

Pozvi zvíře na oběd
Naše mateřské školy se zapojily do projektu královédvorské ZOO:" Pozvi zvíře na oběd!"
Příznivci královédvorského safari mohou nově zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro vybraná zvířata pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize, a to formou finančního daru.

Děkujeme všem dětem a rodičům, že se zapojili a pomohli nakrmit zvířátka v ZOO Dvůr Králové. Za MŠ děti hlasovaly pro ŽELVU OBROVSKOU. Naši výstavku certifikátů jsme zaslali i do ZOO, za kterou nám upřímně poděkovali. Určitě budeme pokračovat dál.
Certifikát zde I Bližší informace zde I Webové stránky projektu zde I Fotogalerie zde

...

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29.2.2021 DO 11.4.2021
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že:

odrážka

vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. března 2021 přijala krizové opatření, kterým prodloužila účinnost předchozího krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021, kterým se omezuje provoz škol a školských zařízení (dostupné ZDE) o do 11. dubna se tedy prodlužuje dosavadní stav a pokračuje se v dosavadním režimu.

odrážka

dále se do 11. dubna prodlužuje účinnost krizového opatření č. 212 ze dne 26. února 2021, ve znění krizového opatření č. 292 ze dne 15. března 2021 (dostupné ZDE a ZDE), kterým se hejtmanům a primátorovi hlavního města Prahy nařizuje určit školu nebo školské zařízení, která budou vykonávat nezbytnou péči o děti ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci vybraných profesí nezbytných pro chod státu.

...

Uzavření škol a mateřských školek

Vážení rodiče, z nařízení vlády ČR budou školky a školy uzavřeny od 1. 3. 2021 do 21. 3. 2021.
Podrobné informace ke vzdělávání předškoláků a žáků základní školy obdržíte do
neděle 28. 2. Více zde ...

...

18.2.2021 Karneval - MŠ Praskačka
Ve čtvrtek 18. 2. nastala ve školce doba tradičního karnevalu a děti přicházely do školky vybaveny maskami pohádkových bytostí a oblíbených hrdinů. V průběhu celého dopoledne byl pro děti připraven program plný soutěží a pohybových her. Děti se mohly v rytmu oblíbených písniček plně předvést ve svých „rolích“ a „vyřádit“ se. Jako odměna čekal na děti diplom, malá sladkost a balónek.

Fotogalerie zde ...

...

Olympiáda v MŠ
Celý týden ve školce probíhaly zimní olympijské hry. Děti soutěžily v pěti disciplínách. Při soutěžích si navzájem fandily a těšily se z úspěšně zdolaných disciplín. Dozvěděly se v jakých disciplínách se na olympiádě soutěží, co znamenají olympijské kruhy, jaké mají barvy a další zajímavosti z oblasti zimních sportů.

Fotogalerie zde ...

...

Sáňkování - MŠ Praskačka
Ve středu jsme s dětmi využili krásného zimního dne a vyrazili jsme na palouček vyzkoušet kluzáky. Poté na paloučku proběhlo ještě stavění sněhuláka a nechyběla ani koulovačka. Děti si užily krásné zasněžené dopoledne.

Fotogalerie zde ...

...

Vánoční stezka - MŠ Praskačka
Pro děti a jejich rodiče byla opět připravena stezka v okolí Praskačky při,které měli možnost podívat se na betlém v kostele. Stezka byla značena fialovými fáborky. Děti měly za úkol plnit zadané úkoly od Ježíška a odpovídat na ně - zkusit si zapamatovat básničku o kaprovi, hledání rozdílů na obrázcích, vyjmenovat znaky a tradice Vánoc a zda vědí, co se dělá pod zavěšeným vánočním jmelím?. Za splnění všech úkolů, Ježíšek nechal pro děti vánoční dáreček.

Fotogalerie zde ...

...

Naše stezky - MŠ Praskačka
Naučné stezky vznikly z důvodu uzavření mateřské školy z důvodu Covid- 19 ... více zde ...

...

Ježíšek ve školce - MŠ Praskačka
Ve čtvrtek 17.12. nás navštívil Ježíšek. Celý den jsme si užívali vánoční atmosféru. Povidali jsme si o tradicích, rozkrojili jablíčka, abychom zjistili, jestli budeme další rok zdraví a šťastní. Poslouchali vánoční koledy. Ježíšek pro naše hodné děti nechal pod stromečkem krásné, kreativní a zajímavé dárky. Děti z nich měly obrovskou radost a celý den si hrály s novými hračkami. Moc děkujeme Ježíškovi a doufáme, že i příští rok nás navštíví.

Fotogalerie zde ...

...

Čertovský rej - MŠ Praskačka
Na čertovský rej se děti pečlivě připravily. Již od ranních hodin přicházely převlečeni za čertíky a čertice, ale našli se i mezi nimi andílci a společně se těšili na dopolední program. Při kterém nechyběl čertovský taneček, soutěže a promenáda a představení kostýmů.

Fotogalerie zde ...

...

První sníh - MŠ Praskačka
Jako každý rok se děti ze školky těšily na první sníh. Letos se nám trochu zpozdil, ale o to větší byla radost, když napadl. Děti si ho náležitě užily na Všudybýlkově zahradě. Nechybělo stavění sněhuláků a pořádná koulovačka. Tradičně ani jedna rukavička nezůstala suchá. ❄⛄

Fotogalerie zde ...

...

Nové emailové adresy, rozdělovník
Vážení uživatelé webových stránek, pedagogové, žáci, přátelé školy, instituce a společnosti,
Naše školské zařízení začalo v roce 2019 a 2020 využívat služeb Microsoft 365 Education. Díky tomu mohlo zajistit jak distanční výuku, tak větší komfort a bezpečnost v komunikaci žáků, pedagogů a ostatních pracovníků školského zařízení. Každý zaměstnanec školského zařízení a žáci základní školy od 3. třídy tak mají k dispozici svůj školní Microsoft účet i svojí školní emailovou adresu. Emailové adresy žáků slouží výhradně ke komunikaci uvnitř školského zařízení a k výuce, proto nebudou zveřejňovány. Emailové adresy zaměstnanců jsou již na webových stránkách školy.
S tímto souvisí i změna komunikačních adres navenek. Postupně se budou měnit emailové adresy jednotlivých součástí školského zařízení a postupně budou odbourávány komunikační kanály, které nějakým způsobem již nevyhovují. Budeme se snažit u jednotlivých součástí školského zařízení zajistit přechodné období tak, aby přechod byl plynulý a žádné zprávy se neztratily. Žádáme vás však o používání nových emailových adres co nejdříve po jejich zveřejnění. Přispějete tak k funkčnosti systému a většímu zabezpečení komunikace ... více zde

Děkujeme

...

Helloween 2020 - MŠ Praskačka

Fotogalerie zde ...

...

Barevný a slunečný podzim na Všudybýlkově zahradě - MŠ Praskačka
Děti poznávaly a pozorovaly různé přírodniny a podzimní plody. Třídily nasbírané lístečky podle jejich tvarů a barev, soutěžily, vařily v naší venkovní kuchyňce, vytvářely podzimní obrázky a koláže a také se zapojily do hrabání listí na zahradě.

Fotogalerie zde ...

...

Barevný týden - MŠ Praskačka
Celý týden ve školce byl ve znamení barev. Na každý den byla určena jedna barva. Pondělí - žlutá, úterý - zelená, středa - bílá, čtvrtek - hnědá a pátek- jakákoliv barva. Děti a paní učitelky byly v dané barvě oblečeny. Hráli jsme spoustu her, tvořili sluníčka a duhu..., poslouchali pohádky, naučili jsme se básničky, barvy, povídali jsme si o svatém Martinovi. Celý týden byl veselý, plný barviček a my jsme si ho moc užili!

Fotogalerie zde ...

...

6.10.2020 Všudybýlkova zahrada - Stromy
V rámci projektu Všudybýlkova zahrada byla naplánovaná výsadba stromů. Byly vybrány jedlé kaštany, které rodiče s dětmi 6.10. vysadili. Děti se nyní budou o stromy starat, protože potřebují hodně vody. Děkujeme zúčastněným rodičům a jejich dětem za pomoc.

Fotogalerie zde ...

...

25.9.2020 Vzdělávací projekt- to, co očima nevidíme...
Děti zkoumaly pod opravdovým mikroskopem, jak vypadá muší noha, cukr, mušle, různé koření, slupka cibule, beruška, kamínky, mech,.... Děti se dozvěděly, proč je důležité dodržovat hygienu, zakrývat si při kašli pusu rukou,mýt si ruce, proč se někdy musí dělat u paní doktorky výtěr z krku a kam pak ten výtěr putuje.
Oblíbené u dětí bylo i zvětšovací zrcadlo, stolní lupa a malé lupičky, kterými prozkoumaly vše co ve školce bylo možné. ☺

P.S. : Na některých fotkách se vám může zdát, že se jedná o děti spící. Ne, ne, zdání klame, jsou to děti zkoumající ☺

Fotogalerie zde ...

...

2020 První týden ve školce
První týden ve školce byl ve znamení barevných triček,děti si vyrobily a nazdobily barevné papírové tričko se svým jménem. Nové děti se velmi rychle adaptovaly na nové prostředí mateřské školy,seznamovaly se s kamarády, objevovaly nové hračky, zkusily a zvládly spinkat bez maminek.

Fotogalerie zde ...

...

2020 Všudybýlkova zahrada po prázdninách - MŠ Praskačka
Na děti z naší školky čekalo po prázdninách překvapení. Děti se seznámily s nově zrekonstruovanou a dokončenou,,Všudybýlkovou "zahradou. Všechny nové zahradí prvky hnedka musely vyzkoušet a prozkoumat.

Fotogalerie zde ...

...

Školní řád mateřské školy

Řád, kterým se řídí výuka v mateřské škole zde...

...

 

8.9.2020 od 16:30 Informační rodičovská schůzka v MŠ Praskačka

...

Program pro školní rok 2020/2021

Program aktivit a akcí pro školní rok 2020/2021 zde ...