Úvod » Školka Praskačka

24. 06. 2020

Aktuality

Přečtěte si náš informační bulletin

Chcete vědět co naše mateřská škola umí a jak podává ruku vašim dětem? Krátce a jasně zde...

---

Informace k organizaci ukončení školního roku 2019/2020

odrážka

Běžný provoz mateřských škol bude do úterý 30.6. 2020

odrážka

Prázdninový provoz začíná v MŠ Sedlice od středy 1.7. do 10.7. 2020

odrážka

Prázdninový provoz v MŠ Praskačka bude od 17.8. do 31.8. 2020

odrážka

Mateřské školy budou uzavřeny od 13.7. do 14.8. 2020

odrážka

Běžný provoz mateřských škol bude zahájen od úterý 1.9. 2020

---

Školné v mateřských školách pro školní rok 2020 – 2021

Školné v mateřských školách zřizovaných obcí Praskačka pro školní rok 2020 – 2021 zde ...

 


Co nás čeká 

 


Stalo se

 

5.6.2020 Setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů s učiteli
Základní škola a mateřské školy vás srdečně zvou na Setkání budoucích prvňáčků a jejich rodičů, které se bude konat dme 5.6.2020 ve 14:00 hodin.
Obrázek děti, čísla, text

---

1.6. - 8.6.2020 Stezka Ferdy mravence
Vážení rodiče, ke dni dětí, v pondělí 1.6.2020 od 12 hodin do 8.6.2020, bude pro děti připravena stezka Ferdy mravence.
Start bude u vrat mateřské školy, půjdete po tyrkysových(modrých), fáborech, po cestě bude 5 úkolů. Projdete se až na Plačický písník, odměna bude na děti čekat opět u vchodových dveří mateřské školy.
S dětmi, které budou 1. 6. v mateřské škole projdeme stezku v dopoledních hodinách. Dejte dětem pohodlné boty, do batůžku pití a pláštěnku. Děkujeme

---

Výsledky přijímacího řízení do mateřských škol Praskačka a Sedlice

Výsledky zde ...

---

Informace a opatření k vývoji výskytu onemocnění COVID-19 29.4.2020

 

odrážka

Opatření obce Praskačka zde …

Na základě usnesení vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu obec Praskačka jako zřizovatel ZŠ a MŠ Praskačka prodlužuje opatření spočívající v uzavření MŠ v Praskačce a MŠ v Sedlici od 13. dubna 2020 do 30. dubna 2020.

odrážka

Novinky v další organizaci vyučování zde ... Nové

odrážka

Očekává se, že k datu 4.5.2020 dojde k otevření mateřských škol Praskačka a Sedlice. Pokyny k případnému zahájení provozu naleznete zde ... Nové

---

Praskačská čarodějnická šlápotka

Pro děti a rodiče byla připravena stezka v okolí Praskačky. Děti plnily úkoly, odpovídaly na čarodějnické otázky a čarovaly více zde ...

---

4.5.2020 do 14.5.2020 Zápis do Mateřské školy Praskačka
Ředitelka Základní školy a mateřské školy Praskačka, jejíž činnost vykonává, stanovuje pravidla pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 zde...,

Kriteria pro přijetí jsou zde ...
Čestné prohlášení v .docx zde ...

Plná moc k zastupování zde...

Žádost o přijetí .pdf zde..., .docx zde...

---

Praskačská dopravní šlápotka

Online školka se nám opět vydařila, na děti čekal kašpárek s loutkovým divadélkem a pohádkou O Červené Karkulce. Dětem se pohádka moc líbila. Rodiče, děkujeme za pozitivní a pěkné emaily, více zde ...

---

Dětem, online školka - aneb musíme být doma

Vážení rodiče, milé děti,
zdravíme Vás a věříme, že jste všichni zdraví a máte se dobře. V této nelehké době je pro děti velice důležité vědět, že na ně čeká jejich školka i učitelky. Rozhodly jsme se přiblížit dětem domů více zde ...

---

31.3.2020 Školní kolo zpěváčka - ZRUŠENO

---
2.4.2020 Velikonoční jarmark - ZRUŠENO

---
3.4.2020 Zápis do ZŠ - ZRUŠENO

---

Řemesla a povolání
Řemesla a povolání, bylo téma o kterém jsme si s dětmi celý týden povídali a děti si vyzkoušely ve školce některé z nich. Hrály si na švadleny,doktory, kuchaře,kadeřnice,... K tomuto tématu jsme navštívili kadeřnictví p. Brandejsová, pedikúra, opravnu zemědělských strojů p. Koutník. Děkujeme za milé přivítání a za předání zajímavých informací o jejich povolání.

Fotogalerie zde ...
---

12.3.2020 Náhradní zajištění provozu MŠ Praskačka při odstávce elektrické energie
Z důvodu odstávky elektrické energie bude provoz MŠ Praskačka zajištěn v MŠ Sedlice. Rodiče přivezou své děti rovnou do MŠ Sedlice.

---

28. 2. Výlet do Tonga

---

2.– 6. března 2020 Omezený provoz MŠ (jarní prázdniny ZŠ)
Provoz bude zajištěn v mateřské škole Sedlice.

---

14.2.2020 Červený-srdíčkový den
V pátek 14. února jsme se s dětmi sešli ve školce v červeném oblečení a oslavili červený-srdíčkový den. Proč? Po celém světě se slavil svátek svatého Valentýna. Děti si přinesly za pomoci rodičů vyrobené srdíčka z jakéhokoliv materiálu.S dětmi jsme to slavení pojali velmi akčně.Děti si tvořily pro maminky srdíčka k Valentýnu, učily se s obrázky,malovaly, modelovaly, zpívaly, tiskaly, hrály si i tancovaly na písničky. Prožily jsme krásné a veselé chvíle a věříme, že dáreček od dětí pro maminky se líbil a udělal jim radost.

Fotogalerie zde ...

---

17. 2. Vyšetření očí

...

13.2.2020 Italská kuchyně
Ve čtvrtek 13.2. nám ve školce v rámci projektu uvařil italskou kuchyni profesionální kuchař. Dětem oběd velice chutnal a pana kuchaře odměnily za jeho kulinářské schopnosti potleskem.

Fotogalerie zde ...

---

12.12.2019 Výlet na Bílou věž
12.12.se předškoláci zúčastnili výletu na Bílou věž. Celým programem děti prováděl anděl a ve věži je čekalo překvapení. Děti se dozvěděli zajímavé informace o zvonu Augustin a o obrovských dřevěných žaluzií. Předškoláci si to velmi užili a do školky přijeli velmi unaveni asi to způsobilo těch 233 schodů, které zdatně pokořili.

Fotogalerie zde ...

---

6.2.2020 Karneval ve školce
Dne 6.2. se konal v naší školce karneval! Děti a paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti, zvířátka a další postavy z kouzelného světa. Děti se na karneval pečlivě připravovaly, vyráběly si karnevalové masky a pomáhaly s výzdobou třídy. Karneval jsme zahájili tradičně promenádou masek za doprovodu písniček. Poté následoval program ve formě soutěží pro děti. Během soutěží se tancovalo v rytmu dětských písniček. Celý den jsme si společně moc užili a těšíme se na další rok na nápadité masky a zábavu.

Fotogalerie zde ...

---

2020 Krmení lesních zvířat

Naše děti ze školky nezapomínají ani na zvířátka v zimě. Nosily do školky krmení pro ptáčky i zvířátka v lese. Společně jsme se vydali při vycházce s krmením do lesa, aby tato starost neležela jen na myslivcích.

Fotogalerie zde ...

---

30. 1. Informativní schůzka rodičů předškoláků v MŠ

---

27.1. Beseda pro učitelky a rodiče se speciálním pedagogem Mgr. Soňou Procházkovou, DiS.

Pozvánka zde...

---

22. 1. Návštěva předškoláků v základní škole

---
12. 12. Výlet na Bílou věž do Hradce Králové - pouze pro předškoláky

s sebou malé batůžky s pitím, pohodlné boty, pojedeme linkovým autobusem v 9:20 hod, návrat ve 13:00 hod - V rámci zábavně-naučného výstupu na ochoz věže se děti v doprovodu anděla dozví mnoho zajímavostí o vánočních zvycích, tradicích a pověrách. Pro navození správné vánoční atmosféry nebudou chybět říkadla ani koledy.

---
11. 12. Ježíšek ve školce

s dětmi si připomeneme lidové tradice a zvyky - rozbalování dárků

---
9. 12. Kouzelné Vánoce na Všudybýlkově zahradě mateřské školy
vánoční setkání rodičů s dětmi na zahradě MŠ, děti zazpívají, zarecitují, zahrají příběh, společně rozsvítíme stromeček a zazpíváme si vánoční koledy, akce se bude konat od 17:00 hod

---

5. 12. Návštěva Mikuláše, anděla a čerta v mateřské škole

Kdo to klepe? Bílý pán. Mikuláš dnes přišel k nám…
Stejně jako každý rok zavítal do naší školky Mikuláš s andělem a čertem. Zjišťovali, jestli dětí nezlobí, vyslechli si básničku či písničku, připomněli slušné chování a andílek nakonec všechny děti odměnil nadílkou.

Fotogalerie zde ...

---

2. 12. Vánoční představení v MŠ: Radujme se, veselme se

2. 12. děti shlédly vánoční představení s názvem „Radujme se, veselme se “, které se odehrálo v MŠ Sedlice. Příběh vyprávěl o pouti Marie a Josefa a o narození Ježíška, ve kterém si děti připomněly a zazpívaly mnoho známých vánočních koled.

Fotogalerie zde...

---

4.11.2019 Dýňobraní

Ve čtvrtek 4. listopadu se u školky sešly různá strašidla, bubáci a duchové. Spolu s dětmi a rodiči jsme během průvodu postrašili celou vesnici. Po procházce si každý mohl ochutnat dýňovou polévku, na každé z dětí čekala tématická sladká odměna - želé pavouk. Natálka s maminkou přinesly pro děti upečené cupcakes. Děkujeme všem rodičům za krásně vydlabané dýně a účasti na Dýňobraní.

Fotogalerie zde ...

---

2019 Všudybílkova zahrada
Děti se seznámily s nově zrekonstruovanou ,, Všudybýlkovou "zahradou. Všechny nové zahradí prvky pečlivě prozkoumaly a vyzkoušely je. Nejvíce je zaujalo bahniště, kde mohly pomocí klacíků prozkoumávat jeho obsah. Děti se už těší na úplné dokončení zahrady.

Fotogalerie zde...

---

2019 První dráčci
Děti z mateřské školy se konečně dočkaly. K naší MŠ ,,přifoukal" větší vítr, tak to využily k pouštění draků, draky si nejdříve s pomocí paní učitelky v MŠ sestavily. Děti si užily zábavu plnou smíchu a běhání. Postupně se všechny děti v pouštění draků prostřídaly a draci mohli vzlétnout do oblak.

Fotogalerie zde...

---

9.10.2019 Divadélko v MŠ Sedlice

Děti se zúčastnily divadelního představení s názvem „ Jak dráček našel kamarády“, které se odehrálo v MŠ Sedlice. Celým příběhem děti provázel Kašpárek, se kterým děti komunikovaly a pomáhaly mu. Pohádka se dětem moc líbila a děti si divadlo užily.

Fotogalerie zde...

---

Co nás čeká v mateřské škole v říjnu a listopadu

Více informací zde...

---

3.9.2019 Focení dětí v mateřské škole

v úterý 3. 9. 2019 v 11 hodin bude focení pro účely MŠ. Prosíme rodiče, přiveďte všechny zapsané děti.
Děkujeme