Úvod » Aktuality

01. 05. 2018

Aktuality

 

Čarodějnice 2018

Fotogalerie zde ...

 

17. 11. Závody autíček na ovládání
Tyto závody vešly z hlaviček našich žáků. Žáci si závod sami naplánovali, připravili a zorganizovali. Návrhy diplomů dodaly sourozenci Vosátkovi. Cílem závodu bylo nejrychlejší projetí dráhy, ve které se nacházely nejrůznější překážky od slalomu k cílové rovince. Po vyhlášení výsledků, žáci dovolili svým spolužákům, si zajezdit s jejich závodními autíčky. Závody se povedly a doufáme v pravidelnou každoroční tradici.

Fotogalerie zde ...

 

3. 11. 2017 Dlabání dýní

Jako každoroční tradicí na Halloween v družině, byla naplánovaná akce dlabání strašidelných dýní. Žáci byli nejprve poučeni o bezpečnosti při manipulaci s řezáky a o pohybu kolem igelitu, kam se veškerý obsah z dýní dával. Nejprve si dýni předkreslili a poté se snažili vyříznout a vydlabat. Do akce byla zapojena i paní učitelka Michalka, která se stala nepostradatelnou pomocnicí při vyřezávání dýní. Poté si každý svou dýni očistil a donesl před školu. O tom, že se žákům dýně povedly, jste se mohli přesvědčit před naši školu.

Fotogalerie zde ...

 

20.10.2017 Pečení posvíceneckých koláčů - Družina
V pátek si žáci mohli vyzkoušet pečení pravých posvíceneckých koláčů podle tradiční receptury. Žáci se na tuto akci velmi těšili, a proto předcházela velká příprava. Paní kuchařka Marcelka nám připravila kynuté těsto ze kterého děti vytvářely bochánky, které plnily tvarohem a zdobily švestkovými povidly a drobenkou. Poté si jej děti mohly koláčky sníst ke svačině nebo odnést domů.

Fotogalerie zde...

 

19.10.2017 Návštěva Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje - Družina

Ve čtvrtek proběhla exkurze u Hasičského záchranného sboru v Plačicích. Nejdříve nás uvítal pan Picka s kolegou, kde nám představili a ukázali vybavení a výstroj, která je potřebnná k hasičskému zásahu. Děti si mohly sednout do hasičského auta, paní učitelka byla oblečena do hasičské výstroje a nakonec si žáci mohli zkusit komunikaci s vysílačkou. Dále nás vzali na dispečink záchranné služby a dispečink hasičské služby. Když jsme se nacházeli na dispečinku hasičské služby, spustil se alarm a hasičská jednotka měla výjezd. Pan dispečer nás pustil k oknu, kde bylo vidět na vyjíždějící auta k zásahu. Pro všechny to byl velký zážitek. Jen škoda, že jsme neměli více času, protože jsme byli pozvaní i na zdravotní záchrannou službu.

Fotogalerie zde...

 

2.10.2017 Drakiáda - Družina
Po prodlouženém víkendu byla naplánovaná tradiční družinová akce - DRAKIÁDA. Podzimní počasí nám přálo, svítilo sluníčko a trochu nám foukalo, a tak dráčci mohli vzlétnout na oblohu. Některým žákům se podařilo dostat svého draka na oblohu, některým se drak zbláznil a létal dokola, některým drak zlenivěl a nechtělo se mu do vzduchu. Při této příležitosti jsme mohli vyhlásit 3 kategorie, ve kterých se soutěžilo. První kategorie byla “letec”, druhá kategorie “vozembouch” a třetí kategorie “lenoch”. První kategorii “letec” vyhráli žáci: Trnková Vanda, Vítová Klárka, Tebbens Jacobek, Tomáš a Ondra Sovákovi, Denča Nosková. druhou kategorii “vozembouch” vyhrála Tamarka Horáková, Adélka a Tomáš Kučerovi. Třetí kategorii “lenochů” výhráli žáci: Anička Myslíková, Táďa Mrštík a Péťa Šlais. Až na některé rozbité, zmuchlané, děravé a zničené draky, se akce vydařila a užili jsme společně ještě krásného podzimního počasí.

Fotogalerie zde...

 

27.9.2017 Návštěva policistů
V rámci celoškolního projektu Rok řemesel, proběhl týden na téma zaměstnání u policie. Celý týden jsme si povídali s žáky o povolání a připravovali se na návštěvu p. Fikara a p. Bydžovského, kteří pracují u policie. První část byla teoretická, kdy se žáci dozvěděli o povinnostech a náplni práci u policie. Druhá část byla praktická, kde si žáci mohli vyzkoušet část výstroje a výzbroje policisty. Děti ocenily především praktickou část, kde si s nadšením všechno vyzkoušely.

Fotogalerie zde ...

 

26.9.2017 Turnaj v káče
Minulý týden se uskutečnila dřevíčková dílna, kde si děti mohly vyrobit káču s roztáčedlem, kterou si následně ozdobily podle své fantazie. Ná základě toho, že si hračku velmi oblíbily, jsme se s žáky domluvili na uspořádání turnaje. kolem klání bylo roztočit káču tak, aby se točila déle než soupeřova. Nejdříve bylo rozlosování do skupin a poté se soutěžilo formou KO. Filípek Vosátka dodal nákres diplomů a soutěžilo se o sladkou odměnu v podobě bonbonů. Na stupních vítězů se umístila na prvním místě Vanda Trnková, druhé místo obsadila Terezka Brendlová a na třetím místě skončila Terezka Bosáková. Všichni ostatní žáci obdrželi účastnický diplom a malou sladkost.

Fotogalerie zde ...