Úvod » Aktuality školní rok 2018/2019

20. 01. 2019

 

Aktuality

Školní rok 2018/2019

 

 

17.1.2019 Biatlon

Celý týden byl věnován sportovnímu odvětví biatlonu. Žáci si osvojili vědomosti o historii, základních pravidlech a kategoriích biatlonového sportu. Před samotným závodem si žáci vytvořili transparenty, vymysleli si jméno svého týmu a zemi, kterou budou reprezentovat. Vyvrcholením celého týdne byl smíšený štafetový závod, který se konal na školní zahradě. Všichni žáci, kteří se zúčastnili závodu, dostali medaile, diplomy a cukrovinku. Celý závod se povedl a žáci předvedli neuvěřitelné výkony jak v podporování svých spolužáků, tak i v samotném závodu.

Fotogalerie zde...

 

6.12.2018 Čertovský bál
Na čtvrtek byla naplánována ve školní družině každoroční akce “Čertovský bál”. Děti se převlékly do masek Čerta, Mikuláše a Anděla a v těchto maskách prožily Čertovský bál. Nejdříve proběhla promenáda masek a poté žáci soutěžili ve čtyřech disciplínách. Mezi každou soutěží bylo puštěno pár písniček na tanec. První soutěž byla židličkovaná, kdy při zastavení hudby si museli sednout na volnou židli. Na koho židle nezbyla, vypadl. Další soutěž bylo trefování pingpongového míčku do kelímku. Po této soutěži byli žáci posilněny Luciferovským lektvarem, což byla horká čokoláda, kterou nám připravila paní kuchařka Marcelka. Další hra byla namotávání provázku na klacek, kde na konci byl přivázán bonbon. Závěrečná hra byla pro všechny nejakčnější. Žáci si nafoukli míček a přivázali si ho k noze. Úkolem bylo zašlápnout míček spolužákovi, ale zároveň ochránit ten svůj. Po skončení této soutěže jsme se přesunuli zpět do školní družiny, kde si žáci mohli vzít sladké odměny a sníst si je.

Fotogalerie zde ...

 

15.11.2018 Závod autíček na ovládání

Ve čtvrtek 15.11.2018 se uskutečnil v rámci školní družiny závod autíček na ovládání. Celou soutěž měl v režii náš žák Filip Vosátka. Zúčastněným vysvětlil pravidla a za pomoci paní učitelky vytvořil i diplomy pro děti za nejrychlejší a nejsilnější auto. Filip připravil dráhu, měřil čas i počet kol. Vše si poctivě zaznamenal. Moc Filipovi děkujeme.

Fotogalerie zde ...

 

25.10.2018 Dlabání strašidelných dýní
Tento týden se nesl v duchu halloweenských pohádek, výzdoby, povídek a strašidelných historek. Vyvrcholením byla družinová akce, která se koná každý rok, a to dlabání strašidelných dýní. Žáci si na tento týden mohli nosit dýně, které si následně předkreslili fixou a vydlabali. Tentokrát jsme celou akci přesunuli do školní jídelny, kde nám na pomoc přišla i paní ředitelka Adrianka a paní učitelka Evička ze školky. Po vydlabání dýní jsme dětem pomohli s vyřezáváním strašidelných obličejů. Poté si žáci utřeli dýní a donesli před školu. Sami se můžete přesvědčit, jak se jejich výtvory povedly.

Fotogalerie zde ...

 

4.10.2018 Družinová drakiáda

I tento rok jsme uspořádali ve školní družině pouštění draků. Na letošní drakiádě nám krásně svítilo sluníčko, i když moc nefoukalo. O to víc se však děti proběhly. I přes nepříznivé povětrnostní podmínky se dětem podařilo dostat draky do oblak. více zde ...

 

Vzdělávací projekt školní družiny  pro rok 2018/19

Vzdělávací projekt družiny pro školní rok 2018/19 zde...

 

Úklid zahrady

Nejmladší žáci z prvních a druhých tříd se nebojí žádné práce. Svoji šikovnost dokázali i při úklidu spadaných jablek na školní zahradě. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina pracovala s hráběmi a druhá s lopatou. Žáci s hráběmi pomáhali hrabat spadaná jablka na lopatu, se kterou už pracovala druhá skupinka. Vzájemnou spoluprácí dokázali žáci uklidit zahradu rychle, a tak se ještě našel čas na hraní.

Fotogalerie zde ...